Сенат затвердив надання Україні 500 мільйонів доларів на оборонну сферу

Сенат затвердив надання Україні 500 мільйонів доларів на оборонну сферу

На офіційному сайті сенатора США Роба Портмана повідомляють:

Портман: Поправка щодо надання допомоги Україні затверджена Сенатом як частина NDAA (Закону про національну оборону – прим. ред.) 2018 фінансового року.

Вашингтон, округ Колумбія – Сенатор США Роб Портман, член Комітету з питань зовнішніх відносин Сенату та засновник і співголова групи з підтримки України в Сенаті, сьогодні заявив, що ключові елементи поправки, які сприяють забезпеченню безпеки України, затверджені Сенатом як частина Закону про національну оборону 2018 року (NDAA). З поправками, внесеними положеннями Портмана, NDAA 2018 фінансового року надає 500 мільйонів доларів США на допомогу в сфері безпеки, включаючи летальне та нелетальне устаткування, навчання та технічну допомогу. Це вперше, коли законопроект дозволяє надавати допомогу для посилення військово-морської спроможності України, яка значно погіршилась після захоплення Криму Росією. Ця поправка також передбачає надання США допомоги у просуванні ключових реформ, включаючи введення цивільного контролю за військовими, співпрацю та координацію з парламентським наглядом за військовими, покращення системи забезпечення та управління запасами та безпеки чутливих іноземних технологій. Цьогорічний пакет допомоги Україні в сфері безпеки зберігає основу, яку допомогли створити попередні поправки Портмана до NDAA 2016 та 2017 фінансового року.

«Є стабільна двопартійна підтримка тих політичних інструментів, які Сполучені Штати в рамках всеохоплюючої стратегії мають використовувати для того, щоб підтримувати Україну, стримувати майбутню агресію проти наших союзників та інтересів, підтримувати фундаментальні принципи міжнародної системи під проводом США, проти якої спрямовані дії Росії», – заявив сенатор Портма. – «Якщо російська агресія на Сході України продовжиться і якщо Росія продовжить використовувати технології гібридної війни, такі як пропаганда та дезінформація, для США та НАТО дуже важливо надавати постійну економічну, політичну та військову підтримку, щоб Україна могла забезпечити своє демократичне майбутнє. Незалежна Україна є ключовим елементом не тільки Східної Європи, але зачіпає і ширші інтереси США в регіоні та поза ним».

ПРИМІТКА: Зокрема, це законодавство спирається на успішні зусилля Портмана протягом останніх 2 років, щоб надати Україні засоби, необхідні для її захисту від російської агресії:

• Кошти передбачено на два роки, щоб у міністерства оборони США та Державного Департаменту був час на їх виділення та освоєння;

• Детально описані умови надання допомоги та методології для засвідчення прогресу України в інституційних оборонних реформах. Ключові цілі включатимуть покращення забезпечення, управління запасами, покращення безпеки приватної чи закордонної оборонної технологій;

• Додавання повітряних та берегових оборонних радарів, мінних та протимінних можливостей, прибережних та берегових можливостей. Ці доповнення відповідають найбільш нагальним потребам українських військових в протитанковій зброї, захищеному зв’язку та контр-артилерійських радарах;

• Полегшується можливість використовувати допомогу США для покриття медичних та інших витрат пов’язаних з турботою про українських службовців, медичного навчання та підтримки українців.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ