Шефчович розчарований результатом газових переговорів

Шефчович розчарований результатом газових переговорів
Віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович після тристоронніх переговорів щодо транзиту газу між Росією та Україною заявив, що закликав усі сторони бути конструктивними. Текст його виступу опублікований на офіційному сайті Європейської комісії:

“Ми щойно завершили четвертий раунд тристоронніх переговорів на політичному рівні щодо довгострокового транзиту російського газу через Україну до Європи на наступний рік.

Моє основне послання під час наших зустрічей, як двосторонніх, так і тристоронніх було: час летить час і, беручи до уваги дату, є чітке відчуття терміновості, воно й повинно бути. Тому я закликав кожного за столом бути максимально конструктивними. На жаль, я розчарований сьогоднішнім результатом. І я це говорю дуже відкрито.

Я підготував сьогоднішні тристоронні переговори таким чином, щоб дозволити нам – якщо б на це була політична воля усіх сторін – побачити позитивний прогрес. Ми хотіли досягти спільного розуміння основних принципів щодо майбутнього транзиту російського газу через Україну.

Під спільним розумінням я маю на увазі: майбутній договір буде базуватись на законодавстві ЄС; встановлення тарифів відповідає новій методології відповідно до практики ЄС; обговорення обсягу майбутнього транзитного контракту та тривалості договору. Я також наголосив, що Угода про взаємозв’язок між Україною та Росією повинна бути підписана якнайшвидше. Я дуже уважно слухав російську сторону та підсумки зустрічі вищих посадових осіб 21 жовтня, зокрема потенційні обсяги прямих продажів газу в Україну, а також судові спори, а саме Стокгольмський та антимонопольну справу.

Ці параметри були прийнятними для наших українських партнерів, які були готові брати участь на основі нашої пропозиції. На жаль, російська делегація не готова була зробити те саме в цей момент – і я підкреслюю це зараз.

Що далі? Так, я розчарований але я, безумовно, не здаюся, поки ще є час. Наприкінці зустрічі у нас було краще взаєморозуміння, і я на 100% переконаний, що є можливість досягти збалансованого рішення.

Ми завершили зустріч домовленістю про те, щоб:

∙ активізувати двосторонні контакти між відповідними міністерствами/адміністрацією та компаніями;

∙ я запропонував провести наступну тристоронню зустріч на рівні експертів з технічних питань.

І я також передбачаю наступний раунд тристоронніх переговорів на політичному рівні в листопаді. Я б попросив про зустріч якнайшвидше, але її потрібно добре підготувати, щоб була чітка можливість прогресувати.

Підсумовуючи, я закликаю використовувати кожен день для двосторонніх переговорів, оскільки 1 січня 2020 року не за горами. Ми знаємо, де знаходиться рішення, але нам потрібна політична воля.

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ