США посилюють співпрацю з Південною Кореєю

США посилюють співпрацю з Південною Кореєю
Нещодавно США заявили, що посилюватимуть співпрацю з Південною Кореєю в економічній і військовій сфері. Зокрема, Штати зняли обмеження щодо дальності південнокорейських ракет. Це певний сигнал як Північній Кореї, так і Китаю, який є основним стратегічним суперником США на світовій арені. Для його послаблення Америка зміцнює відносини й з іншими союзниками в регіоні, зокрема з Японією, Філіппінами тощо. Так, нещодавно відбулися військові навчання США, Японії і Франції. 

Америка також посилює свою присутність у Тайванській протоці, активно підтримує Філіппіни, які критикують дії Китаю в Південнокитайському морі. Піднебесна будує там штучні острови й посилює вже наявний, розміщуючи свої військові об’єкти і збільшуючи в такий спосіб свою морську економічну зону. Китай навіть оголосив Південнокитайське море виключно сферою своїх інтересів, що не сподобалося США і їхнім союзникам, зокрема Філіппінам.

Активізація відносин із Південною Кореєю на противагу Китаю цілком відповідає новій зовнішньополітичній доктрині США щодо збільшення американської присутності в усьому світі, зокрема й у Тихоокеанському регіоні. Нещодавно відбулися спільні американо-південнокорейські навчання, а також зустріч представників Держдепу США та зовнішньополітичних відомств Південної Кореї і Японії, на якій країни виробили спільну позицію щодо проблем Тихоокеанського регіону, зокрема й щодо Китаю та КНДР. 

Під час президентства Дональда Трампа військові навчання із Південною Кореєюбули тимчасово зупинені, оскільки американський очільник намагався налагодити відносини з лідером КНДР і домовитися про денуклеаризацію Корейського півострова. Трамп і Кім Чен Ин тричі зустрічалися, однак все-таки не підписали остаточних стратегічних документів, оскільки жодна сторона не хотіла поступатися своїми умовами: Північна Корея погодилася поступово відмовитися від ядерної зброї після зняття економічних санкцій, натомість США вимагали повної денуклеаризації, а потім зняття санкцій.

Сестра лідера КНДР Кім Йо Чжон розкритикувала американо-південнокорейські навчання, зазначивши, що вони не сприяють розв’язанню ситуації на Корейському півострові, а тільки посилюють напруження. За її словами, КНДР готова до діалогу з Південною Кореєю та США, але Сеул та Вашингтон цього не прагнуть Це не зовсім відповідає дійсності, оскількилідер Південної Кореї Мун Чже Ін завжди був прихильником посилення економічної й гуманітарної співпраці з КНДР. 27 квітня 2018 року очільники двох Корей навіть підписали Панмунджомську декларацію за мир, процвітання й возз’єднання на Корейському півострові, а керівництво Південної Кореї розробило спеціальну стратегію об’єднання країн регіону.

США також заявили, що вони готові до діалогу з Північною Кореєю й навіть могли б розпочати поетапне зняття санкцій. Однак КНДР також має піти на певні поступки, зокрема скоротити військовий бюджет і зупинити випробування балістичних ракет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Росія посилює свій вплив у Арктичному регіоні Відставні військові США сумніваються в психічному здоров’ї Байдена