США зменшують свій військовий контингент у Німеччині

США зменшують свій військовий контингент у Німеччині
Президент США Дональд Трамп видав наказ про зменшення кількості американських військових у Німеччині. Згідно з документом, до Штатів повернуться приблизно 9,5 тис. солдатів. Загалом ж американський військовий контингент у Німеччині нараховує майже 35 тис. осіб.

Ця ініціатива спричинила неоднозначну реакцію в США. Демократи, наприклад, розкритикували рішення Трампа, зазначивши, що в такий спосіб Штати послаблять свої позиції у Європі, а отже – зроблять своїх європейських партнерів більш вразливими перед Російською Федерацією. Республіканці підтримали позицію Трампа, вказуючи на те, що це робиться для економії коштів американських платників податків, адже на утримання військового контингенту витрачаються значні суми.

США уже неодноразово вимагали від союзників збільшити витрати на утримання НАТО, оскільки приблизно 70% фінансування цього оборонного союзу здійснює Америка. Штати витрачають на оборону майже 4% ВВП, а Німеччина, як і більшість європейських країн, – 1,5% ВВП (у 2018 році США витратили 649 млрд доларів, а Німеччина – 50 млрд).

Водночас Д. Трамп зазначив, що він не відмовляється захищати європейські країни та буде й надалі дотримуватись статті 5 Вашингтонського договору щодо захисту членів НАТО від військової агресії. Однак американський лідер вимагає від європейців більшої відповідальності та більшого фінансування, оскільки американці, на його думку, не мусять платити за німецький чи французький ланч.  

Захід також суперечливо сприйняв це рішення. На думку країн Східної Європи, виведення американських військових ослабить держави ЄС. Польща, зокрема, пропонує розмістити частину контингенту на своїй території, і США прихильно ставляться до цієї ініціативи. Останнім часом співпраця між Штатами й Польщею посилюється, зокрема – у військовій сфері. Нещодавно поляки закупили у США сучасні артилерійські системи, зенітні комплекси “Patriot” та інше озброєння.

У Німеччини ж різні політсили неоднозначно реагують на заяву Трампа, хоча здебільшого німці підтримують виведення американців, оскільки ті, на їхню думку, занадто втручаються у внутрішні справи країни. Німеччина має багато суперечок з США, наприклад щодо “Північного потоку-2”. Штати жорстко протидіють прокладанню трубопроводу, який значно посилить геополітичні позиції Росії в цьому регіоні. Натомість Німеччина, для якої економічні інтереси важливіші, ніж політичні, не вважає, що Російська Федерація загрожує ЄС.

До слова, у Німеччині є значне проросійське лобі, наприклад колишній канцлер Герхард Шредер, який продовжує перебувати в наглядовій раді “Газпрому”. Та й громадськість під впливом російської пропаганди також значною мірою прихильна до Росії. Тому і зменшення американського впливу в країні, на думку німців, є цілком позитивним явищем. І хоча німці, які працювали у військових містечках, де мешкали американці, тепер втратять роботу, це не вплине на сферу зайнятості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Байден буде боротися з Трампом за президентську посаду “Занепад США” і “повстання плебсу”: чим небезпечні тези пропаганди РФ про американські протести?