У Канаді відбулися парламентські вибори

У Канаді відбулися парламентські вибори
Наприкінці вересня на дострокових парламентських виборах у Канаді перемогла Ліберальна партія під керівництвом чинного прем’єр-міністра Джастіна Трюдо. Саме він розпустив парламент у серпні через недостатню ефективність. На думку Трюдо, урядовці надто повільно ухвалювали рішення, важливі для реформування певних сфер суспільного життя.

Хоча Ліберальна партія мала в попередньому парламенті більшість, під час прийняття рішень вона однаково була змушена домовлятися з іншими політсилами, які доволі часто вимагали для себе преференцій. Тому Трюдо сподівався, що на дострокових виборах його партія здобуде абсолютну більшість і почне самостійно ухвалювати рішення. І певні передумови для цього були.

Чинний уряд, сформований Ліберальною партією, доволі успішно подолав виклики COVID-19, тож ситуація з захворюваністю в Канаді була набагато кращою, ніж в інших країнах. Окрім того, завдяки ефективній вакцинальній кампанії щеплення зробили понад 70% канадців. Країна надавала суттєву допомогу малому й середньому бізнесу, простим громадянам.

Проте передвиборча кампанія тривала тільки 36 днів, тому партії здебільшого не змогли розгорнути свою платформу й донести до канадців ключові гасла. Окрім того, виборці чекали, що партії сформують стратегію дій щодо розвитку Канади після подолання COVID-19, однак жодна політсила не змогла розробити її, оскільки це потребує певного часу й підготовлених фахівців. 

Тож хоча Ліберальна партія й перемогла, але не надто поліпшила результат, якщо порівняти з виборами 2019 року. З 338 місць у парламенті політсила виборола 158 мандатів, а для панівної більшості їй було потрібно не менш як 170. Консервативна партія Канади, найближчий конкурент лібералів, також суттєво не покращила своїх результатів, здобувши 117 мандатів. Новим очільником консерваторів нещодавно став Ерін О’Тул, який сподівався підняти рейтинги партії.

За таких обставин Джастін Трюдо, якому вдалося втриматися в кріслі прем’єр-міністра, буде змушений домовлятися з іншими політсилами про створення коаліції. Найімовірнішим кандидатом для цього може стати Нова демократична партія, яка займає близькі до лібералів позиції й доволі часто голосує за ухвалення рішень, що їх пропонує Ліберальна партія.

Політологи прогнозують, що через цю ситуацію позиції Трюдо в партії, ймовірно, ослабнуть, а дехто навіть вважає, що його може замінити його найближча помічниця Христя Фріланд. Проте Трюдо має серйозну підтримку серед партійців, його оточення, зокрема і Фріланд, доволі лояльне до нього, тож найближчими роками він залишиться на посаді. Ситуація суттєво може змінитися тільки на наступних парламентських виборах, які будуть нескоро.

Та хай якою буде ситуація всередині країни, ставлення Канади до України не зміниться – там мешкає доволі потужна українська діаспора, що становить приблизно 3,5% населення Канади, яка лобіює українські інтереси. Саме тому тамтешні політсили прислухаються до позиції українців.

Канада завжди доброзичливо ставилася до України, активно підтримувала її на міжнародній арені, допомагала коштами, зокрема упродовж останніх п’яти років надала 900 млн доларів. Окрім того, завдяки зоні вільної торгівлі між країнами за останній рік двостороння торгівля, попри світову пандемію, досягла 370 млн доларів, що є доволі позитивним показником. Фахівці з Канади також допомагають Україні реформувати Збройні сили та поліцію, здійснювати антикорупційні зміни тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Парламентські вибори в Німеччині: значення для України В Афганістані сформований новий уряд