У Мінську погодили “формулу Штайнмаєра” – Сайдік

У Мінську погодили “формулу Штайнмаєра” – Сайдік
Тристороння контактна група погодила “формулу Штайнмаєра” 1 жовтня у Мінську. Про це повідомив спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі посол Мартін Сайдік:

“Сьогоднішні дискусії як у ТКГ, так і в політичній робочій групі були зосереджені на “формулі Штайнмаєра”.

За рекомендацією політичних радників Нормандської четвірки від 11 вересня 2019 року члени ТКГ та представники деяких районів Донецької та Луганської областей підтвердили сьогодні в листах на мою адресу текст “формули Штайнмаєра” для впровадження в законодавство України. Текст був узгоджений політичними радниками у Нормандському форматі.

За результатами сьогоднішніх обговорень з питань безпеки, ТКГ також визначила дату 7 жовтня 2019 року для відновлення відведення сил та техніки в районах Золоте та Петрівське.

Ці два важливі кроки були зроблені відповідно до вимог Нормандської четвірки, і я сподіваюся, що цим ТКГ сприятиме подальшій роботі в Нормандському форматі.

Тепер щодо Станиці Луганської. Я хотів би відзначити прогрес, досягнутий у виконанні рішення ТКГ щодо ремонту мосту у Станиці Луганській. Наразі будується тимчасовий об’їзний міст.

Як відомо, ОБСЄ наполегливо виступає за безпеку та захист цивільних осіб. У зв’язку з цим я хочу звернути особливу увагу на випадок поранення п’ятьох дітей внаслідок вибуху ручної гранати в ОРЛО. Цей випадок є абсолютно неприйнятним.

Усвідомлюючи свою політичну та гуманітарну відповідальність перед населенням, сторони повинні вжити рішучих дій для забезпечення безпеки цивільних осіб, зокрема дітей. Я закликаю, щоб в школах проводились відповідні попереджувальні та інформаційні заходи.

Гуманітарна робоча група зосередилась на питаннях обміну затриманими. Крім того, відбулася конструктивна дискусія щодо пошуку зниклих без вісті.

Економічна робоча група, серед інших питань, приділила особливу увагу актуальним питанням водопостачання в ОРДО та ОРЛО, а також виплатам пенсій”.

 

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ