Угода про Асоціацію між Україною та ЄС повністю набирає чинності

Угода про Асоціацію між Україною та ЄС повністю набирає чинності

Сьогодні Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом набуває чинності. Угода про Асоціацію, включаючи її глибоку та всебічну зону вільної торгівлі (DCFTA), є основним інструментом для наближення України та ЄС: це сприяє поглибленню політичних зв’язків та зміцненню економічних зв’язків, а також повазі спільних європейських цінностей. DCFTA є основою для модернізації торгових зв’язків та економічного розвитку України шляхом відкриття ринків та гармонізації законів, стандартів та правил з європейськими та міжнародними нормами.

Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер зазначив: «Рішучість – це чеснота. Сьогодні, незважаючи на всі виклики, ми досягли цього. З моменту вступу в силу Угоди про Асоціацію з Україною, Євросоюз виконує свої обіцянки нашим українським друзям. Дякую усім тим, хто зробив це можливим: тим, хто стояв на Майдані та тим, хто наполегливо працює, щоб реформувати країну. Це день святкування для нашого європейського континенту».

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ та політики безпеки і віце-президент комісії Федеріка Могеріні заявила: «Сьогодні ми нарешті досягаємо того, над чим ми працювали останніми роками: більш тісним зв’язком між Європейським Союзом та Україною Це означає налагодження більш тісних зв’язків між нашими громадянами, великі ринки та більше можливостей для бізнесу та підприємців, збільшення обміну досвідом, інформацією та експертизою. Це показує, що ми поділяємо ті самі цілі і український народ може розраховувати на підтримку та співпрацю Європейського Союзу в майбутньому».

Європейський комісар з питань європейської політики сусідства та перемовин щодо розширення Йоханнес Хан сказав: «Наступне покоління громадян України скористається перевагами більш тісної взаємодії з ЄС. Перші конкретні результати виконання Угоди можна побачити вже: експорт України до ЄС зріс і ЄС підтвердив свою позицію першого торговельного партнера України. Нещодавні зусилля України з реформування були безпрецедентними, однак залишається ще багато роботи, такої як боротьба з корупцією, яку треба проводити. Європейський Союз буде продовжувати підтримувати реформи в Україні, за допомогою надання як експертизи, так і фінансової підтримки».

Європейський Союз неухильно підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також постійні амбіційні намагання української влади реформувати інституції та економіку країни, що дало б можливість розкрити весь потенціал Угоди про Асоціацію та використати всі її вигоди для українського народу.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ