Українські журналісти та засоби масової інформації повинні мати можливість висловлювати свою думку відкрито і вільно, – вважає представник ОБСЄ

Українські журналісти та засоби масової інформації повинні мати можливість висловлювати свою думку відкрито і вільно, – вважає представник ОБСЄ
Представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір сьогодні, 4 червня, висловив занепокоєння через те, що речник Генеральної прокуратури України Лариса Сарган опублікувала список “зрадників”, куди, зокрема, увійшли журналістка Мирослава Гонгадзе та голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

“Публікація списку, зокрема імен журналістів, звинувачення їх у тому, що вони зрадники, є неприйнятним і небезпечним. Це може мати серйозні наслідки для безпеки журналістів”, – написав Дезір у листі до влади. “Я наполегливо рекомендую владі втрутитися та призупинити таку практику, особливо ту, що проводять урядовці, зважаючи на чутливе та складне середовище в Україні на даний момент”.

30 травня, після повідомлення правоохоронних органів про те, що смерть журналіста Аркадія Бабченка була організована в рамках спеціальної операції, речник Генеральної прокуратури України розмістила у Facebook список осіб, яких вона назвала зрадниками за їхню критику держави через безпеку журналістів та безкарність злочинів проти медіа в країні.

“Журналісти та ЗМІ повинні мати можливість висловлювати свою думку відкрито і вільно. Найменування тих, хто має критичну точку зору зрадниками, ставить їх під загрозу, і ми не повинні з цим миритися”, – додав Дезір.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ