В ООН закликали негайно виділити кошти для України

В ООН закликали негайно виділити кошти для України

Уже сьогодні тисячі мирних жителів на сході України стикаються з багатьма проблемами і утисками. З наближенням зими їхні потреби в допомозі будуть рости, наче снігова куля. Гуманітарним організаціям гроші потрібні зараз, оскільки їм потрібен час для закупівлі і доставки товарів першої необхідності, а також для підготовки проектів з надання допомоги.

Гуманітарні установи ООН мають намір допомогти місцевим жителям з ремонтом пошкоджених будинків, обігрівачами і опалювальними матеріалами, зокрема із закупівлею вугілля, оскільки в багатьох районах системи централізованого опалення виведені з ладу. На таку підтримку можуть розраховувати приблизно 70 тисяч осіб.

Частина коштів піде на надання медичної допомоги та медикаменти. Адже понад 35% з усіх 600 медустанов, розташованих уздовж “лінії зіткнення”, зруйновані або серйозно пошкоджені.

“Майже 60% сімей, які проживають в межах 5 км від “лінії зіткнення”, що розділяє підконтрольні і непідконтрольні уряду території, не мають можливості отримати медичну допомогу”, – сказав представник Управління з координації гуманітарних питань Йенс Лерке. Тому частина коштів, за його словами, піде на організацію мобільних медпунктів і надання готівки для транспортування людей, наприклад, породіль, до медичних установ.

У рамках проектів ООН будуть розширені програми з надання продовольчої допомоги на сході України. Є побоювання, що з настанням зими ціни на основні продукти харчування в зоні конфлікту зростуть. Саме тому в ООН хочуть якомога швидше видати нужденним готівку, щоб вони могли запастися продовольством, поки ціни не підскочили.

Приблизно 16 млн доларів із потрібних коштів підуть на проекти із захисту людей, зокрема від мін. У зимові місяці, коли заміновані території будуть покриті снігом, ризик підірватися на міні збільшиться. На сьогоднішній день в районах на сході України, засіяних мінами і вибухонебезпечними залишками війни, живуть приблизно 2 млн осіб.

На початку року на фінансування гуманітарного плану для сходу України в ООН попросили у донорів 162 млн доларів. На сьогоднішній день отримано лише третину необхідних коштів.

Але, не дивлячись на проблеми з доступом в окремі райони зони конфлікту і браком коштів, гуманітарні організації не опускають руки. У перші шість місяців цього року вони надали допомогу і захист приблизно 650 тисячам українців, які проживають по обидва боки від “лінії зіткнення”. Кошти на ці цілі надійшли від Європейської комісії, Німеччини, Норвегії і США, а також Центрального фонду ООН з реагування на надзвичайні ситуації.

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ