Відеоігри можуть бути корисними для ментального здоров’я?

Відеоігри можуть бути корисними для ментального здоров’я?
Нове дослідження науковців з Оксфордського університету показало, що відеоігри можуть бути корисними для ментального здоров’я особи – про це пише The Associated Press. Наукова стаття, яку було опубліковано минулого тижня, базується на анкетах людей, котрі грали у дві гри: “Plants vs Zombies: Battle for Neighborville” i “Animal Crossing: New Horizons”.

Учені, які проводили дослідження, вперше отримали доступ до даних виробників ігор – компаній Electronic Arts i Nintendo of America, які вказали, скільки точно часу гравці витратили на відеоігри. Попередні дослідження такого типу спиралися на неточні дані, які ученим надавали самі гравці.

Науковці з Інституту досліджень інтернету при Оксфордському університеті заявили, що час, проведений за грою, був малим, та важливим позитивним фактором для загального ментального здоров’я особи. У статті, яка ще не має рецензій, йдеться, що задоволення, яке особи отримують від гри, може значно вплинути на їхній добрий настрій, однак залежить це від загальної тривалості заняття.

Результати цього дослідження ставлять під сумнів негативні думки, що комп’ютерні ігри спричиняють агресивність і залежність, але автори наголошують, що їхні досліди є лише частиною всієї історії з впливом відеоігор на особистість.

“Наші дані вказують на те, що ігри не обов’язково є поганими для вашого здоров’я – існують й інші психологічні чинники, які помітно добре впливають на самопочуття особи, – сказав керівник досліджень від Інституту Ендрю Пжибильський. – Ба більше, комп’ютерні ігри можуть бути активністю, яка позитивно впливає на ментальне здоров’я людей. Через обмеження відеоігор деякі люди були б позбавлені цього позитиву”.

У дослідженні взяли участь 2756 гравців гри “Animal Crossing: New Horizons” зі США, Великобританії і Канади та 518 гравців гри “Plants vs Zombies: Battle for Neighborville”. Після часу, проведеного за грою, учасники заповнювали анкети про свій досвід, який потім вчені порівнювали із даними Electronic Artsa i Nintenda.

Науковці довго скаржились на те, що розробники відеоігор не дають їм доступу до точних даних про гравців, тому вони не могли дійти консенсусу щодо впливу відеоігор на людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Еволюція приязні GPS у голові