Викиди вуглекислого газу знову зростають

Викиди вуглекислого газу знову зростають
Емісія CO2 у двадцяти найбагатших країнах знову зростає, повідомляє BBC. Згідно зі звітом про кліматичні зміни, цьогоріч викиди вуглекислого газу в групіG20 зросли на 4%, хоча торік знизилися на 6% внаслідок згортання економік через пандемію коронавірусу – пише Лана Рібаріч у хорватському виданні Jutarnji list.

Очікується, що Китай, Індія та Аргентина перевищать свій рівень викидів дворічної давнини. Автори звіту твердять, що використання викопних енергоносіїв саботує спроби утримати під контролем підвищення температури.

Через два тижні в Глазго відбудеться Кліматична конференція COP26. Однією із головних тем зустрічі буде необхідність контролю температури в майбутньому. Група G20 є відповідальною за 75% світової емісії CO2.

Передбачається, що цьогоріч група використає на 5% більше вугілля. Найвищий ріст його споживання очікується в Китаї, де потреба в енергії збільшується через покращення після пандемії. За Піднебесною йдуть США та Індія. Ціна вугілля зросла на 200%, якщо порівняти із минулим роком.

Лідери головних світових економік обіцяли зелену політику в межах економічного оздоровлення від пандемії, але багаті держави через свої фінансові зобов’язання не підтримують такого плану. 

Однак у звіті йдеться і про позитивні новини, як-от ріст використання сонячної та вітрової енергії в багатих державах. Наразі поновні ресурси становлять 12% джерел енергії, натомість торік становили лише 10%.

Група G20 збереться в Римі за кілька днів до Кліматичної конференції COP26. Колишній міністр підприємництва, енергетики та промислової стратегії Великобританії й майбутній очільник Конференції Алок Шарма закликав світових лідерів приєднатися до їхніх зусиль. 

Європейська рада у своїх висновках від грудня 2019 року визначила мету ЄС – досягти кліматичної нейтральності до 2050 року, що є основою для реалізації Європейського зеленого плану. Керівники держав і урядів на засіданні Європейської ради в жовтні 2020 року підтвердили необхідність підвищення амбіцій до 2030 року, а в грудні 2020-го ухвалили скорочення емісії вуглекислого газу в ЄС до 2030 року не на 40%, а щонайменше на 55%.

Уперше кліматичні цілі ЄС ввійшли у європейське законодавство через Європейський кліматичний законі так набули юридичної сили. У липні 2021 року Єврокомісія представила програму Fitfor55, мета якої – скоротити емісію вуглекислого газу на 55% до 2030 року. Зокрема, вона передбачає зміну системи торгівлі викидами і її розширення на сектори мореплавства, будівництва та дорожнього руху, підвищення цілей держав-членів щодо секторів, які не входять у систему торгівлі, а також збільшення поглинання CO2 завдяки ефективному господарюванню лісами й раціональному використанню земель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Лижа віком у 1300 років Що таке «covid-пальці»?