Що таке «covid-пальці»?

Що таке «covid-пальці»?
Зміни на шкірі на ногах, названі «covid-пальцями», могли б бути побічним ефектом боротьби імунологічної системи проти вірусу, про що свідчить нове дослідження – пише інформаційна агенція Hina.

В ході хвороби виникає запалення з почервонінням на руках і ногах, причому такий стан триває іноді й місяцями, а схоже воно на шкіру, піддану переохолодженню. Переважно це розвивається у період від одного до чотирьох тижнів від зараження і може проявлятися в напуханні пальців рук і ніг або у зміні кольору шкіри.

Вчені, котрі оприлюднили результати досліджень у часописі British Journal of Dermatology, вивчали 50 осіб із «covid-пальцями» на ногах і 13 осіб з подібними змінами на шкірі, які виникли ще до пандемії.

Вони відкрили, що в обох випадках діяв єдиний механізм. Тіло дає імунологічну відповідь з високим рівнем відповідних антитіл, які помилково націлюються і реагують не лише на вірус, але й нападають на власні клітини і тканини зараженої особи. А ще вони відкрили взаємопокривання з інтерфероном типу І, ключовим протеїном для антивірусної відповіді.   

Здавалося, що окрім імунної системи, клітини, котрі покривають кровоносні жили, що забезпечують вражені ділянки, також відіграють ключову роль у розвитку «covid-пальців» та змін на шкірі.

Керівник досліджень д-р Шарль Кассіус сказав, що дослідження дало можливість глибше зрозуміти такий стан шкіри. «Епідеміологія і клінічні характеристики тих змін на шкірі всесторонньо вивчаються і пояснюються, а водночас мало відомо про патофізіологію таких змін» – говорить він. «Наше дослідження дає нове знання».

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Кінець смартфонів із розбитими екранами? Дилема денної пори для досліджень