Японські вчені успішно випробували вакцину проти старіння

Японські вчені успішно випробували вакцину проти старіння
Чи ви хотіли б жити вічно? Фіктивні супер-герої й багачі з Силіконової долини, імовірно, відповіли б ствердно. Вчені у Японії твердять, що можна зробити крок в бік досягнення людського довголіття, після того, як вони провели успішне випробовування вакцини проти клітин, які стимулюють процес старіння – про це пише щоденне хорватське видання Jutarnju list.

В лабораторних дослідженнях препарат, спрямований проти протеїну, який міститься у старих клітинах, тих котрі в природній спосіб припинили розмножуватись, сповільнив поступ слабкості у старих мишей – повідомили дослідники із університету Juntendo, що в Токіо.

Вакцина також успішно діє на старі клітини в жировій тканині і кров’яних жилах, що підказує, що це могло б мати позитивний вплив й на інші медичні стани, пов’язані зі старінням. «Можемо очікувати, що ця вакцина буде застосовуватись для лікування закупорки артерій, діабету та інших хвороб, пов’язаних зі старінням» – каже професор Тору Мінаміно.

Клітини стають старими, коли перестають розмножуватись, часто це є відповідь на природнє пошкодження їхніх ДНК. Прийнято вважати, що старіння клітин призводить до самого процесу старіння, як і до хвороб, пов’язаних з ним, типу Альцгеймера та деяких карцином.  

«Старі клітини виділяють низку чинників, які пошкоджують функцію тканини – сказав для Euronews д-р Сальвадор Мейсіп, керівник Лабораторії механізмів раку і старіння при університеті Leicester, що в Англії. – Вони «запрошують» клітини з імунної системи, теоретично, щоб їх очистити (але остаточно це не вдається), і створюють хронічне запалення низького рівня, перемішане з фіброзом».

Мейсіп був членом міжнародної групи академіків з університетів Великобританії, Іспанії, Нігерії й Саудівської Аравії, котрі у жовтні цього року оприлюднили дослідження про інший метод боротьби зі старінням клітин.

«Біологічний процес старіння є дуже складним, тому малоімовірно, що його зможе повністю зупинити чи перемінити одна-єдина стратегія. Тим не менше, імовірно є чимало способів для його сповільнення, а очистка старих клітин видається одним з найлегших і потенційно ефективним» – сказав він.

При лабораторному тестуванні затримка накопичення клітин старіння продовжила життєвий вік мишей на 15% – сказав Мейсіп. Інші подібні експерименти досягли зросту до 35%.

Перш ніж надіятись, варто пам’ятати, що науковці все ще не знають, на скільки життєвий вік можливо продовжити. «Це дуже цікаве питання, щодо якого ми досі не дійшли згоди. Дехто вірить, що існує «жорстка» межа для життєвого віку людини (в даний момент її оцінюють на 130 років), в той час як інші вважають, що принаймні на папері безсмертя може бути досяжним – твердить він.- Але зараз ще зарано для знання, наскільки життя можна продовжити і чи існує цьому межа».

Він підкреслює, що можливо, нам і не доведеться довго чекати на відповідь.

«Випробовування омолодження дуже швидко прогресують. За останнє десятиліття було чимало ключових відкриттів. – каже Мейсіп. – Особа, котра прийме першу таблетку проти старіння, імовірно, вже народилася».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Ксеноботи – живі роботи Як люди навчилися ходити прямо