ЄС продовжив санкції через анексію Криму ще на рік

ЄС продовжив санкції через анексію Криму ще на рік

20 червня 2019 року Європейська рада продовжила дію обмежувальних заходів, прийнятих у відповідь на незаконне приєднання Росією Криму та Севастополя, до 23 червня 2020 року. Про це повідомляють на офіційному сайті Європейської ради. 

Заходи застосовуються до осіб ЄС та компаній, що базуються в ЄС. Вони обмежені територією Криму та Севастополя. До санкцій входить заборона на:

∙ імпорт продукції, що походить з Криму або Севастополя, до ЄС;

∙ інвестиції в Крим чи Севастополь, що означає, що жодна європейська компанія або компанії з ЄС не можуть купувати нерухомість або підприємства в Криму, фінансувати кримські компанії або надавати пов’язані з цим послуги;

∙ туристичні послуги в Криму або Севастополі, зокрема європейські круїзні судна не можуть заходити в порти Кримського півострова, за винятком надзвичайних ситуацій;

∙ експорт певних товарів і технологій до кримських компаній або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, пов’язаних з пошуком, розвідкою і видобутком нафти, газу і мінеральних ресурсів. Технічна допомога, посередництво, будівництво або інженерні послуги, пов’язані з інфраструктурою в цих секторах, також не повинні надаватися.

Як зазначено у декларації Високого представника з питань зовнішньої політики та політики безпеки від імені ЄС 17 березня 2019 року, через п’ять років після незаконної анексії Криму та Севастополя Росією, ЄС залишається непохитним у своїй прихильності суверенітету та територіальної цілісності України. ЄС не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права.

З березня 2014 року ЄС поступово вводив обмежувальні заходи проти Росії у відповідь на цю навмисну дестабілізацію України, включно із санкціями, відновленими сьогодні. До інших заходів ЄС у відповідь на кризу в Україні входять:

∙ економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори російської економіки, що діють до 31 липня 2019 року;

∙ індивідуальні обмежувальні заходи, що стосуються 170 осіб та 44 суб’єктів, які підлягають замороженню активів та забороні на поїздки через їхні дії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ