Заява держсекретаря Помпео з нагоди 5-ї річниці незаконної окупації Криму Росією

Заява держсекретаря Помпео з нагоди 5-ї річниці незаконної окупації Криму Росією
Заява держсекретаря на сайті Держдепу з нагоди п’ятої річниці незаконної анексії і окупації Криму Росією:

Крим це Україна

П’ять років тому окупація Росією українського Кримського півострова спровокувала ескалацію російської агресії. Росія намагалася докорінно змінити міжнародний порядок, підірвати основні свободи людини і послабити нашу спільну безпеку. Світ не забув цинічну брехню, яку використовувала Росія, щоб виправдати свою агресію і замаскувати свої спроби анексувати українську територію. Застосування Росією сили проти мирного сусіда не повинно толеруватися авторитетними державами. Сполучені Штати підтверджують свою непохитну позицію: Крим – це Україна і його потрібно повернути під контроль України.

Сполучені Штати залишаються серйозно стурбованими через погіршення репресій російським окупаційним режимом у Криму. Протягом останніх п’яти років російська окупаційна влада застосувала низку зловживань, спрямованих на усунення будь-якого протистояння контролю над Кримом. У рамках цієї кампанії Росія своєвільно затримувала і неправомірно засуджувала осіб за мирну опозицію окупації, а в деяких випадках насильно пересилала цих осіб з окупованого Криму до Росії. Сполучені Штати закликають Росію звільнити всіх українців, у тому числі членів кримськотатарської громади, яких вона ув’язнила через їх мирне виявлення незгоди. Сюди відносяться Олег Сенцов, Олександр Колченко, Володимир Балух, Руслан Зейтуллаєв і близько 70 інших. Ми закликаємо Росію негайно припинити всі зловживання, припинити окупацію Криму і виконати свої зобов’язання згідно з міжнародним правом, включаючи окупаційне право.

У Кримській Декларації від 25 липня 2018 року Сполучені Штати підтвердили свою відмову визнати твердження Кремля про суверенітет Криму. Сполучені Штати також засуджують незаконні дії Росії в Криму та її подальшу агресію проти України. Сполучені Штати будуть підтримувати відповідні санкції проти Росії, доки російський уряд не поверне Україні контроль над Кримом і повністю не виконає Мінські угоди. Сполучені Штати підтверджують свою непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ