Зустріч Трампа і Путіна на саміті G20

Зустріч Трампа і Путіна на саміті G20

Прес-брифінг щодо зустрічі президентів (президента США Дональда Трампа та президента Росії Володимира Путіна) на G20, 7 липня 2017 року

Державний секретар США Рекс Тіллерсон сказав:

«Президент Трамп і президент Путін мали сьогодні зустріч в другій половині дня протягом двох годин та 15 хвилин тут, в кулуарах «Великої двадцятки». Обидва лідери обмінялися думками щодо теперішнього характеру відносин між США та Росією та майбутнього американсько-російських відносин.

Вони обговорили важливий прогрес, досягнутий у Сирії, і я думаю, що всі ви чули деякі новини, які тільки що з’явились щодо угоди про деескалацію конфлікту та меморандум, яких було досягнуто Сполученими Штатами, Росією та Йорданією стосовно важливої території на південному заході Сирії, що зачіпає безпеку Йорданії, але також є дуже складною частиною сирійського битви.

Ця область деескалації була узгоджена, це чітко визначені договори про те, хто забезпечить безпеку цій території. Було домовлено про припинення вогню. І я думаю, що це перша ознака того, що США та Росія зможуть працювати разом у Сирії. І внаслідок цього ми провели дуже тривалу дискусію стосовно інших областей в Сирії, в яких ми можемо продовжувати спільну роботу з метою деескалації конфлікту на території та насильства після того, як ми поборемо ІДІЛ, та працювати разом для досягнення політичного процесу, який забезпечить майбутнє сирійського народу.

У результаті, на прохання президента Путіна, Сполучені Штати призначили – і я думаю ви чули оголошення, Спеціального представника в Україні посла Курта Волкера. Посол Волкер залучить свій десятирічний досвід роботи в дипломатичному корпусі США як представника НАТО, так і час роботи під час постійного політичного призначення.

Обидва лідери також визнали виклики кібер-загроз та втручання у демократичні процеси Сполучених Штатів та інших країн і погодились дослідити створення системи, за якою ці дві країни можуть працювати разом, щоб краще зрозуміти, як боротися з цими інформаційними наслідками, як з точки зору використання цих інструментів у втручанні у внутрішні справи країн, так і з точки зору використання інструментів для створення загрози для інфраструктури, а також використання їх з точки зору тероризму.

Президент розпочав зустріч з президентом Путіним, висловивши стурбованість американського народу щодо втручання Росії у вибори 2016 року. Вони мали дуже жвавий та довгий обмін думками на цю тему. Президент неодноразово наголошував президенту Путіну щодо втручання Росії. Президент Путін спростував таке втручання, як він робив це у минулому.

Проте, два лідери погодились, що це істотна перешкода у нашій здатності просувати російсько-американські відносини і погодилися обмінятися даними про подальшу роботу стосовно зобов’язань про невтручання у справи Сполучених Штатів та наш демократичний процес, а також дії інших країн. Тому в цьому відношенні потрібно буде здійснити більше роботи.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ