Британія продовжила програму навчання українських військових

Британія продовжила програму навчання українських військових
Міністр оборони Британії Бен Уоллес заявив, що Великобританія продовжить свою навчальну місію в Україні на три роки – до березня 2023 року. Про це йдеться на сайті GOV.UK:

“Операція Orbital, навчальна місія Великобританії в Україні, була створена після незаконної анексії Криму Росією на знак нашої непохитної підтримки України. З початку операції Orbital у 2015 році військовослужбовці Великобританії навчили понад 17, 5 тис. військовослужбовців збройних сил України.

 У вересні міністр оборони Бен Уоллес приїздив на схід країни, де відвідав лінію фронту та зустрівся з українськими військовими командирами.

Міністр оборони Бен Уоллес сказав: “Мій нещодавній візит на Донбас продемонстрував наочно не лише витрати, яких зазнали підтримувані Росією сепаратисти, але і рішучість, яку продемонстрували українські Збройні сили, захищаючи свою територіальну цілісність. Тому ми продовжуємо нашу навчальну місію в Україні ще на три роки, щоб ми могли навчити ще тисячі українських військовослужбовців та продовжувати вносити зміни.”

Міністр оборони також наголосив на підтримці Великобританією суверенітету та територіальної цілісності України на зустрічах із новопризначеним колегою Андрієм Загороднюком.

Б. Уоллес відвідав Маріуполь на південному сході країни на узбережжі Азовського моря, де з дізнався про наслідки п’ятирічного конфлікту на Донбасі та отримав інструктаж про ситуацію в регіоні від Командувача операцією об’єднаних сил генерал-лейтенанта Володимира Кравченко, а також про ситуацію у Чорному та Азовському морях від адмірала Ігоря Воронченка.

Уоллес також зустрівся з особовим складом збройних сил Великої Британії, який проводить життєво важливе військове навчання Збройних сил України в рамках навчальної місії Великобританії в країні, операції Orbital.

Минулого року Велика Британія розширила сферу дії Orbital, розмістивши навчальні групи з Королівського ВМС та Королівських морських піхотинців, щоб провести навчання для українських ВМС, які стикаються зі зростаючими загрозами в Азовському морі.

Під час зустрічі з міністром оборони України Загороднюком Б. Уоллес також підтвердив важливість торгівлі між Великобританією та Україною, про що говорили прем’єр-міністр Борис Джонсон та президент Володимир Зеленський у серпні”.

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ