Чи готується Росія до повномасштабної війни в сучасних геополітичних реаліях

Чи готується Росія до повномасштабної війни в сучасних геополітичних реаліях
Нещодавно очільник Генштабу ЗСРФ Валерій Герасимов презентував нову оборонну доктрину Росії, що передбачає можливість нанесення превентивних ядерних ударів в локальних конфліктах по деяких країнах для захисту національних інтересів Кремля.

Під час брифінгу з військовими аташе іноземних держав В. Герасимов звинуватив Вашингтон у постійному втручанні у внутрішні справи інших країн у контексті ситуації у Венесуелі. Також він зазначив, що країни, які розмістять американські ракети середньої та малої дальності, стануть “об’єктами ураження”. Оскільки Росія та США вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, Москва боїться, що тепер зброя може бути розмішена на території України, зокрема у Чернігівській, Сумській областях, наближених до важливих стратегічних центрів Росії. Кремлівські парламентарі навіть міркують над ідеєю посилення оборонного потенціалу Росії в умовах зовнішньої нестабільності.

Останнім часом РФ зосереджує військову техніку на кордонах з Україною, проводить військові навчання у Придністров’ї. Чи свідчить це про те, що Росія почала готуватися до повномасштабної війни, зокрема й до відкритого вторгнення на територію України? Ця версія є цілком імовірною, однак насамперед такими діями Росія хоче довести світові, що вона залишається важливим гравцем і готова до будь-яких сценаріїв. Але при всій своїй аморальності і лицемірстві Володимир Путін, який має значні закордонні активи, не настільки тупий і обмежений, щоб поставити під удар власне матеріальне благополуччя.

Своїми гучними заявами Росія передусім хоче спровокувати реакцію США і ЄС. Один із лідерів російської партії “Яблуко” О. Скобов вважає, що Путін готується до обмеженої ядерної війни не для того, щоб перемогти, а щоб налякати Захід, який, на його думку, буде відхилятися від прямої ескалації, коли Росія збільшуватиме свій геополітичний вплив у світі.

Гадаю, найперше ці меседжі спрямовані на внутрішнього споживача. Рейтинги Путіна падають, економічні санкції США та країн Євросоюзу послаблюють економіку, а реформи все частіше викликають протести, тому для консолідації росіян влада вигадує зовнішні загрози, що відволікають населення від внутрішніх проблем.

За цих умов Україна повинна посилювати співпрацю з іншими країнами, нарощувати свій економічний і оборонний потенціал, наприклад, активізувати розробки ракет малої і середньої дальності, що можуть нести загрозу ключовим містам Російської Федерації, а відтак змусять Кремль зважати на думку України.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ