Чи переселяться олігархи у космос?

Чи переселяться олігархи у космос?
Для освічених і небайдужих громадян у всьому світі питання “Що буде з нашою планетою через 30-50 років?” є одним з головних, якщо й не ключовим. Ця стурбованість проявляється регулярно і по-різному: від багатотисячних вуличних маршів і протестів до різноманітних “високих” міжнародних форумів на тему кліматичних змін. Але є ще один її різновид – освоєння космосу, переселення на інші планети для порятунку людства. Питання тільки в тому – якого саме “людства”?

Тема переселення людей із Землі на інші планети не нова, і писали про неї не тільки футуристи і фантасти. Усе частіше про це говорять дослідники космосу, а також ті, чий бізнес пов’язаний із розвитком новітніх технологій. Наприклад, виконавчий директор фірми SpaceXІлон Маск, який нещодавно презентував громадськості останні деталі підготовки свого космічного судна Starship, яке, як він твердить, зможе перевезти багато людей і вантажів на Марс чи Місяць. А на Twitter його фірми з’явилось оголошення, що вже найближчим часом у тривалі міжпланетні подорожі могли б вибратися майже сто людей. Яких людей? Ну, зрозуміло, що найперше тих, хто цікавиться ймовірним переселенням і може оплатити собі це недешеве задоволення. Такі подорожі, на думку Ілона Маска, могли б розпочатися вже у 2025 році. Судячи з попередніх його заяв, на Марс Ілон Маск хотів би спровадити приблизно мільйон осіб.

Ще далі у свої планах щодо освоєння космосу (які більшості людей здаються фантазіями) просунувся Джеффрі Престон Безос, американський підприємець, якого агентство Bloomberg минулого року визнало найбагатшою людиною світу (мабуть, у цьому контексті все ж коректніше казати Землі), а журнал Forbes у липні цього року оцінив його капітал у 159,5 млрд доларів.

Так от, цей джентльмен нещодавно публічно пообіцяв колонізувати космічний простір, а також стверджував, що його колонії принесуть світові “тисячу Моцартів і тисячу Ейнштейнів”. У бенкетному залі конференц-центру у Вашингтоні він заявив, що люди повинні повернутися на Місяць “і поселитися там назавжди”. Водночас його авіаційний концерн Blue Origin мав би здійснити перший крок в напрямку колоній, які виникатимуть на навколоземній орбіті. Усе це, на його думку, потрібне для того, щоб майбутнє людства проходило під знаками розвитку і динаміки, а не стагнації, яка неодмінно наступить для тих, хто залишиться на Землі. У візіях пана Безоса у його колоніях людство могло б розростися до мільйона мільйонів. Він, щоправда, не уточнює, яким саме способом воно там могло б розростися, і скільки людей у колоніях були б переселенцями з планети Земля.

Ну, ми можемо й самі пофантазувати з цього приводу. І хоч фантазія більшості з нас і не сягає планки Маска чи Безоса, ми можемо для своїх роздумів взяти за основу логіку “хлопського розуму”. Наприклад, скільки у світі (пардон – на Землі) є мільйонерів? У 2018 році їх було, за даними консалтингової фірми Capgemini, 18 мільйонів. Якщо Маск планує перевести приблизно мільйон осіб на Марс, то навіть не кожен мільйонер полетить – мусить бути якимось мультимільйонером, олігархом. Може Маск та Безос і вигадали, як оселитися в космосі, але навряд чи придумають новий тип суспільних відносин. Олігархам потрібна обслуга і наймані працівники. Хто ж оплатить переліт немільйонерів і з якою метою?

Та для нас все ж важливішим є зараз те, що ці їхні фантазії базовані, як не важко здогадатись, не так на вірі у світле майбутнє людства, як на непевності щодо позитивних перспектив Землі. З огляду, зокрема, й на її забруднення та кліматичні зміни, до яких такі, як вони, спричинилися немалою мірою. Тобто люди, які через свою захланність загадили планету, хочуть втекти з неї, як крадії лісу із вирубаної ділянки.

Якщо ж ніхто з них – мільйонерів, майбутніх переселенців у космос – не вірить у майбутнє Землі і не збирається її рятувати, то для чого всі ті “високі форуми”, для кого всі ті багатотисячні вуличні протести?

Ну і останнє. Чи можемо ми це змінити? Якщо ні, то залишається тільки побажати успіхів (чи як хто воліє – помолитися за) Ілону Маску та Джеффрі Безосу, щоб вони якнайшвидше забрали з нашої планети хоч би мільйон олігархів і вивезли їх у космос.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ