Чи стане Україна членом НАТО найближчим часом?

Чи стане Україна членом НАТО найближчим часом?

Після того, як Росія провела псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях, Володимир Зеленський подав заявку на вступ України до НАТО. Так він зумів перемкнути увагу світової спільноти з результатів фейкового голосування на Сході та Півдні України на українські євроатлантичні прагнення. Світові ЗМІ здебільшого відразу почали обговорювати можливості та перспективи прийняття України до НАТО.

У своїй промові В. Зеленський зазначив, що Україна подала заявку, оскільки політична ситуація у світі докорінно змінилася. Спроба анексії Росією тимчасово окупованих українських територій загрожує не лише цілісності й суверенітету України, а й світовій, зокрема європейській, системі безпеки, а отже, й інтересам НАТО. Тож Альянсу варто долучити Україну до своїх лав, щоб запобігти посиленню цих загроз. Крім того, раніше керівництво Альянсу постійно апелювало до обов’язковості виконання Плану дій щодо членства (ПДЧ). Проте початок процедури прийняття Швеції та Фінляндії без ПДЧ створив певний прецедент, тож Україна також може здобути шанс на вступ до НАТО за такою схемою.

Отже, тепер країни-члени НАТО мають визначитися зі своєю позицією щодо входження України до блоку. Деякі з них уже це зробили. Так, країни Балтії (Литва, Латвія, Естонія) і Східної Європи (Польща, Чехія, Словаччина, Румунія) заявили, що підтримають наш вступ. Канада, яка має потужну українську діаспору, також на боці України. США заявили, що цей крок української влади для них став несподіванкою. Вашингтон не проти вступу України в НАТО, проте це питання потребує погодження з іншими союзниками з Альянсу, що може тривати доволі довго.

Деякі країни НАТО, зокрема Угорщина, будуть відкрито проти. Прем’єр-міністр країни Віктор Орбан заявив, що не хоче втягувати Угорщину в протистояння з РФ, тому він проти вступу України до НАТО. Крім того, Угорщина залежить від Росії в енергетичній сфері, тому доволі часто грає на руку Москві. Будапешт також критикує Україну за порушення прав угорської нацменшини в Закарпатті.

Проти вступу України може бути також Туреччина, яка має суттєві торговельні зв’язки з Росією. Щоб не втрачати їх, вона може гальмувати наше входження до блоку. Країни Західної Європи, як-от Німеччина і Франція, обережні у своїх заявах. Відкрито проти України вони не висловлюються, проте зазначають, що наш вступ до НАТО ще не на часі. Крім того, вони вказують на те, що в Україні триває війна, а за таких умов країну не можуть узяти до Альянсу – про це йдеться в статуті НАТО.

Проте Збройні сили України, воюючи з “другою армією світу”, захищають демократичні цінності та права і свободи людини, які є світоглядними засадами Альянсу, що був створений для оборони західних країн. Крім того, наша армія активно використовує найсучаснішу зброю, яку постачають нам країни блоку, тож сьогодні наші військові відповідають багатьом стандартам НАТО. Вони також проходять успішні навчання в різних країнах Альянсу, де переймають передовий військовий досвід. А за рівнем мужності й сили духу в захисті й повернені власних територій наші захисники можуть бути взірцем для всіх країн НАТО.

Отже, частина країн оборонного блоку підтримує швидкий вступ України в НАТО, проте інші держави-учасниці не хочуть із цим поспішати. Вони побоюються, що входження нашої країни до Альянсу може спровокувати Третю світову чи навіть ядерний конфлікт (ядерним ударом уже неодноразово погрожував очільник Росії). Тому на цьому етапі ймовірність прийняття України до НАТО не є дуже високою, але поступово вона збільшується. І після визволення тимчасово окупованих українських територій від російських військ шанси на вступ нашої країни до Альянсу суттєво зростуть. Україна стане переможцем, покаже всьому світу успіхи своєї армії, тож для країн НАТО буде честю прийняти її до свого об’єднання. Членство в Альянсі буде для нас надійним безпековим чинником, тож Росія, навіть якщо вона ще існуватиме після нашої перемоги, ніколи не наважиться здійснювати агресію проти України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Наслідки парламентських виборів в Італії для України Результати 77 сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку