Чи є Чорнобильська трагедія кармою України?

Чи є Чорнобильська трагедія кармою України?
Щороку наприкінці квітня ми знову думками повертаємось у 1986 рік, переглядаємо в пам’яті миті тих весняних днів і вкотре питаємо: чому це з нами трапилось? Що ж ми, українці, наробили такого, що у нашій країні трапилась найстрашніша атомна катастрофа? Чому Бог дозволив Чорнобильську трагедію?

Коли трапляється щось погане, ми намагаємося пояснити нещастя кармою. Справді, наші вчинки в попередніх реінкарнаціях і в сьогоднішньому житті формують наше майбутнє. Щоб не постраждати від негативних наслідків згубних дій, потрібно їх виправити. Але це вдається не завжди.

Якщо поняття карми апроксимувати на державу і народ, тоді всі вчинки громадян будуть впливати на майбутнє цілої країни. А чи були в історії України такі періоди, яких ми б цурались через наші несправедливі і гріховні дії? За останні дві тисячі років на українській території було багато військових конфліктів, в яких наші пращури, ймовірно, вчиняли неправедно. Історики стверджують, що навіть Хрещення Русі відбувалось криваво. Вистачало й конфліктів на релігійному підґрунті, коли козаки вбивали польських священників і навпаки. А під час Другої світової війни багато наших громадян ставали колаборантами.

Але впродовж останніх тисячоліть українці не завойовували чужих територій, наприклад, як наш східний сусід. Увесь цей період Україна захищалася від загарбників, вона була поневолена. Чого тільки коштувала нам монголо-татарська навала та Голодомор. 300 років окупації від Царської Росії згубили сотні тисяч кращих представників українського народу, а сталінізм і гітлеризм – десятки мільйонів. Чи знайдеться в світі ще такий народ, на долю якого б припало стільки випробувань? Отож, свою карму Україна відстраждала сповна.

З іншого боку, якщо поняття карми так однозначно сакралізувати, то людина втрачає можливість на самопожертву заради спасіння інших людей, а саме цей людський вчинок вважається найвеличнішим майже в усіх релігіях. Лише кармою ми не зможемо пояснити вчинки тисяч святих і праведників, які мали найвищу людську чесноту – жертовність. Тому, можливо, Україна та її народ, щоб врятувати майбутнє всього людства, проявили підсвідому жертовність і взяли цей страшний атомний удар на себе?

Але Бог був до нас милостивим. Після перших спалахів на четвертому енергоблоці ЧАЕС вчені чекали значно потужнішого вибуху, можливо, навіть ланцюгової реакції ядерного палива. Був розроблений план евакуації мешканців великої території України. Наприклад, людей з Новоград-Волинського, розташованого більш як за 200 км від Прип’яті, планували переселити в Краснодарський край РРФСР.

Чорнобильська трагедія суттєво протверезила суспільство в аспекті ставлення до природи нашої планети і вкотре нагадала нам, що Земля – також жива сутність, яка втомилася від згубних людських вчинків. Людство відповідально сприйняло цей жахливий урок і тепер переорієнтовується на відновлювальні джерела енергії, а автомобільна промисловість – на виробництво електромобілів. Отже, катастрофічну ситуацію з глобальним потеплінням ще можна виправити, тому в людства й у всієї біосфери Землі є майбутнє. Але не слід забувати, що саме Україна і її народ сплатили найбільшу ціну за цей шанс для планети.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ