Чи змінив Путін ставлення до України за останній рік?

Чи змінив Путін ставлення до України за останній рік?
Нещодавно президент Росії Володимир Путін провів щорічну підсумкову пресконференцію, де відповідав на численні запитання журналістів, зокрема – і щодо України. Путін поклав на Україну ключову провину за те, що конфлікт на Донбасі досі не розв’язаний. Він зазначив, що розвиток відносин між Україною і Росією залежить насамперед від української влади, якій, на його думку, не вистачає політичної мужності.

Володимир Путін наголосив на тому, що він усіма силами хоче сприяти врегулюванню конфлікту на сході України, і що це врегулювання навіть є неминучим, але нинішня українська влада в особі Володимира Зеленського не дуже прагне це зробити і постійно озирається на націоналістичні сили, а отже – гальмує процес.

Окрім того, Путін відніс до своїх заслуг дотримання нормандських домовленостей, що були підписані в Парижі минулого року. За його словами,  російська сторона цілковито їх виконала: відбулося повне припинення вогню на лінії протистояння і був здійснений обмін полоненими. Путін, однак, не згадує про те, що час від часу сепаратисти порушують перемир’я і здійснюють напади на українські позиції. Водночас упродовж останніх місяців обмін військовополоненими гальмує саме російська сторона.

Путін також залишився дуже невдоволеним результатом Паризького саміту. Річ у тім, що Володимир Зеленський не погодився на низку пропозицій, вигідних російській стороні, зокрема щодо проведення виборів на тимчасово окупованих територіях без виведення російських військ. За даними експертів, кремлівський очільник навіть звільнив Владислава Суркова за провал на переговорах та інші його помилки щодо тимчасово окупованих територій на сході України.

Президент Росії зазначив, що Мінські домовленості не треба переглядати, оскільки, на його думку, вони є ефективними. До того ж, за словами Путіна, вони отримали статус міжнародного документа, коли Радбез ООН затвердив їх своєю резолюцією. Про те, що Росія Мінські домовленості не виконує, лідер РФ також не згадав.

Водночас Путін зазначив, що потрібно з гідністю ставитися до мешканців Донбасу. За його словами, Росія завжди їх підтримувала і буде робити це надалі. Мабуть, він мав на увазі лише сепаратистів, яким постійно направляють гуманітарні конвої зі зброєю та боєприпасами. Натомість Путін не згадує про ті десятки чи сотні тисяч мешканців Донбасу, що змушені були покинути домівки й переселитися в інші регіони України.

Під час пресконференції кремлівський лідер вкотре заявив, що Крим – це територія Росії. Він також зазначив, що докладе максимум зусиль, аби розв’язати проблему із водопостачанням на півострові. Опріснення морської води, на його думку, є малоперспективним і занадто затратним, на відміну від пошуку підводних резервуарів прісної води.

Отже, ставлення Володимира Путіна до України не змінилося. Не зважаючи на економічні санкції і осуд світової спільноти, він й далі вважає Крим російською територією і не планує повертати Україні окуповані землі. Путін й надалі намагається утримати країни пострадянського простору у своїй орбіті, використовуючи м’які та жорсткі засоби. Він досі не може змиритися з розпадом Радянського Союзу, вважаючи це найбільшою геополітичною катастрофою минулого століття. До речі, деякі одіозні російські парламентарії (Ніконов, Федоров, Жириновський) в руслі політики Путіна нещодавно заявили, що північ Казахстану – це російські території, що викликало протести з казахської сторони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Після виборів: майбутнє Байдена та реакція Трампа Чи виведе Росія свої війська з Придністров’я?