Данія надала дозвіл на будівництво “Північного потоку-2”

Данія надала дозвіл на будівництво “Північного потоку-2”

 

Енергетичне агентство Данії надало дозвіл на будівництво частини газопроводу “Північний потік-2” на континентальному шельфі Данії на південний схід від Борнхольма в Балтійському морі. Про це йдеться на офіційному сайті агентства.

Дозвіл надається відповідно до Закону про континентальний шельф та зобов’язань Данії згідно Конвенції ООН про морське право. Данія зобов’язана дозволити будівництво транзитних трубопроводів з урахуванням ресурсів та навколишнього середовища і, якщо необхідно, призначити маршрут, по якому мають бути прокладені такі трубопроводи.

Кілька заявок

З 2017 року “Північний потік-2” направив три заявки до Енергетичного агентства Данії з трьома різними маршрутами. 3 квітня 2017 року Енергетичне агентство Данії отримало заяву на будівництво транзитних трубопроводів на південний схід від Борнхольму в датських територіальних водах та на датському континентальному шельфі. Компанія відкликала цю заявку в червні 2019 року.

10 серпня 2018 року Енергетичне агентство Данії отримало заявку на маршрут на північний захід від Борнхольму на континентальному шельфі. Оскільки цей маршрут викликав низку питань щодо впливу на навколишнє середовище та судноплавство, Енергетичне агентство Данії в березні 2019 року просило “Північний потік-2” провести розслідування маршруту на південному сході на континентальному шельфі.

Детальніше про три програми

15 квітня 2019 року “Північний потік-2” подав заявку на два альтернативні маршрути на континентальному шельфі на південний схід від Борнхольма завдовжки 147 км та 164 км відповідно.

Енергетичне агентство Данії підрахувало, що південно-східний маршрут на континентальному шельфі є кращим, ніж північно-західний. Загалом це пов’язано із впливом на судноплавство та зони Natura 2000. Серед двох альтернативних варіантів маршруту на південному сході, запропонованих компанією, Енергетичне агентство Данії затвердило найкоротший маршрут, оскільки він забезпечує найменший ризик та вплив з погляду навколишнього середовища та безпеки, і тому є кращим.

Громадські консультації та консультації із сусідніми країнами

Оцінка впливу “Північного потоку-2″на навколишнє середовище  для південно-східного маршруту на континентальному шельфі проходило при відкритих консультаціях, всі отримані відповіді опрацювало Енергетичне агентство Данії та інші органи держави. Оскільки проект може мати транскордонний вплив на навколишнє середовище, він підпадає під дію Конвенції ESPOO, і тому консультації проводяться в цих межах.

Спираючись на консультаційні відповіді та тісний діалог з відповідними датськими органами, Енергетичне агентство Данії зробило висновок, що південно-східний маршрут, який отримав дозвіл, має перевагу зважаючи на екологічні та безпекові вимоги.

Передісторія

Газопровід на датському континентальному шельфі є частиною більшого проекту, що складається з двох паралельних трубопроводів завдовжки 1230 км для транспортування газу з Росії до Німеччини. Трубопроводи природного газу починаються в Росії і проходять через фінські, шведські, датські та німецькі морські райони та виходять на берег німецького узбережжя. Трубопроводи можуть транспортувати 55 млрд м3 природного газу на рік. Росія, Фінляндія, Швеція та Німеччина надали дозволи на проект.

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ