Діти на сході України потребують термінової допомоги, щоб подолати психологічний стрес

Діти на сході  України потребують термінової допомоги, щоб подолати психологічний стрес

Більше ніж 200,000 дітей, або один з чотирьох, в двох регіонах, які найсильніше постраждали в результаті триваючого конфлікту в східній частині України потребують термінової та постійної соціально-психологічної підтримки, заявив сьогодні Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ).

«Світ забув про цю невидиму кризу на сході України, а сотні тисяч дітей платять високу ціну, ту, яка може тривати все життя без відповідної  підтримки,» сказала Представник ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс в прес-релізі, підкреслюючи нагальну потребу у фінансуванні для підтримки цих травмованих дітей.

Ці діти живуть в Донецькій і Луганській областях, в межах 15 кілометрів від «лінії зіткнення», яка ділить підконтрольні і не підконтрольні уряду райони і де боротьба є найбільш інтенсивною.

Вони знаходяться в постійному страху і невизначеності через раптові обстріли, непередбачувану боротьбу і небезпеку від наземних мін та боєприпасів, що не вибухнули.

Багато з них ризикують своєю безпекою, щоб здобути освіту. Сім шкіл були пошкоджені під час останньої ескалації насильства в лютому і березні, а  понад 740 шкіл, або одна з п’яти, в східній частині України, були пошкоджені або зруйновані з початку конфлікту в 2014 році.

Батьки, вчителі, директори шкіл і психологи продовжують повідомляти про вражаючу зміну поведінки у дітей. Симптоми включають сильну тривогу, нічне нетримання сечі, нічні кошмари, агресивну поведінку і небажання іти на контакт з сім’єю і громадою.

Соціальні працівники, психологи та спеціально підготовлені викладачі працюють цілодобово. Однак, якщо конфлікт затягнеться, то будуть необхідні додаткові інвестиції для задоволення потреб цих дітей.

ЮНІСЕФ просить про 31.2 мільйони доларів для підтримки цих дітей та їх сімей.

«Діти не повинні жити з емоційними шрамами від конфлікту, який вони не створювали. Зараз потрібна додаткова підтримка,  щоб молоді люди в Донецьку і Луганську могли вирости здоровими дорослими і відновити свої громади», говорить п. Барберіс, закликаючи всі сторони конфлікту дотримуватись угоди про припинення вогню, підписаної в Мінську, і покласти край цьому безглуздому насильству.

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ