Дональд Туск зустрінеться з Володимиром Зеленським

Дональд Туск зустрінеться з Володимиром Зеленським
Сьогодні, 5 червня, президент Європейської Ради Дональд Туск зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським, який перебуває в Брюсселі у своїй першій закордонній поїздці після обрання у квітні 2019 року.

Дводенний візит президента Зеленського до Брюсселя буде зосереджений на відносинах між Україною та ЄС, а також на ситуації на сході країни. Президент Туск використає зустріч, щоб повторити ще раз те, що Україна є не лише одним з найближчих сусідів ЄС, але й дуже важливим партнером. Лідери розглянуть прогрес, досягнутий Україною у виконанні програми реформ.

“Значного прогресу було досягнуто за п’ять років після Революції гідності в Україні, і ще багато чого потрібно зробити, щоб повністю досягти мирної, демократичної і процвітаючої України, якої прагнуть її громадяни”, – сказав президент Туск у своєму вітальному листі до президента Зеленського у квітні, написаному разом із президентом Європейської комісії Юнкером.

На зустрічі президент Туск ще раз підтвердить підтримку ЄС антикорупційних реформ в Україні, її зусилля, спрямовані на зміцнення верховенства права та підтримку макроекономічної стабільності. Він також буде наполягати на необхідності подальшого реформування енергетичного сектору.

Два лідери також обговорять підготовку до наступного саміту Україна-ЄС та агресію Росії на сході України.

ЄС послідовно підтримував і неодноразово заявляв про свою прихильність суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України. “Європа єдина в своїй підтримці суверенітету і територіальної цілісності України”, – сказав президент Туск в минулому році перед рішенням ЄС про продовження санкцій проти Росії.

ЄС увів різні види санкцій після дій проти територіальної цілісності України, зокрема дипломатичні заходи, індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів та обмеження подорожей), обмеження економічних відносин з Кримом та Севастополем, економічні санкції, обмеження економічного співробітництва тощо.

Нагадаємо, угода про асоціацію між Україною та ЄС, яка поєднує обидві сторони, набула чинності в 2017 році. Вона дає змогу встановити більш глибокі політичні зв’язки, посилити економічні зв’язки та закріпити повагу загальних цінностей. Економічним аспектом угоди про асоціацію є зона вільної торгівлі. Вона пропонує основу для модернізації економіки та торговельних відносин України. Подальша реалізація угоди про асоціацію сприятиме просуванню реформ.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ