G-7 і українські сподівання

G-7 і українські сподівання
Цьогоріч 1 січня Франція перейняла від Канади головування у “Великій сімці” промислово розвинених країн. Міжнародний клуб розпочав свою роботу у 1998 році у форматі G8 (США, Росія, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада), але у 2014 році з нього була виключена Росія через агресію проти України.

Наприкінці січня 2019 р. група послів “Великої сімки” визначила ключові реформи в Україні. Зокрема, пріоритетними для G7 залишаються питання верховенства права і боротьби з корупцією (реформа Генпрокуратури, закінчення формування складу нового Верховного суду, довіра до Вищого антикорупційного суду), оборони і безпеки (імплементація закону про національну безпеку, реформа служб поліції і безпеки, модернізація СБУ), ефективного управління (впровадження реформи децентралізації з передачею повноважень територіальним громадам), економічного розвитку (реформування сектору енергетики з метою збільшення інвестицій, продовження приватизації та поліпшення управління на держпідприємствах, реформування ДФС, впровадження земельної реформи) та людського розвитку (впровадження реформи освіти, продовження реформи охорони здоров’я, гарантія захисту людей, які постраждали від конфлікту на Донбасі).

І хоча у жовтні 2018 року на брифінгу в Києвідержсекретар при Міністерстві Європи і закордонних справ Франції Жан-Батист Лемуан запевнив, що під час головування у “Великій сімці” Франція буде зберігати курс організації на підтримку України, цьогоріч риторика G7 помітно змінилась. Наприклад, російську агресію, про яку йшлось на попередній зустрічі “Великої сімки” у Канаді, нині у надто дипломатичний спосіб називають “конфліктом на Донбасі”, начебто ця ситуація є внутрішньоукраїнською і про жодного агресора не йдеться.

Ба більше, на тлі того, як активно Німеччина і Франція підтримували повернення РФ у ПАРЄ, виникають тривоги й щодо відновлення членства Росії у G8. На початку червня цього року президент Франції Емманюель Макрон заявив, що повернення “Великої сімки” до попереднього формату співпраці залежить від зусиль Москви щодо реалізації Мінських угод із врегулювання ситуації на сході України. Макрон також зазначив, що планує незабаром провести переговори з В. Путіним щодо подальшого діалогу з Росією: “У найближчі тижні я знову проведу довгу, насичену бесіду з Володимиром Путіним як президент Франції і як голова G7, щоб відновити динаміку”. Однак про яку динаміку мовиться, якщо ключові вимоги Росії не змінилися? Усе це – лише поступки агресору і загравання з ним!

 Поки невідомо, про що йтиметься на наступному саміті G7, який відбудеться цьогоріч у французькому Біарріці з 24 по 26 серпня, однак можна передбачати, що “Велика сімка”обговорить спільні дії проти тероризму, незаконного транспортування людей та великих регіональних криз.

Мабуть, на зустрічі також торкнуться тем зміцнення демократичного устрою країн G7 “в світлі нових загроз, передусім тих, що випливають з цифрової революції і спроб іноземного втручання” у внутрішні справи країн, а також виступлять з пропозиціями щодо посилення “боротьби з нерівністю, скорочення загроз і зміцнення демократії”.

Гадаю, учасники також обговорять зобов’язання щодо Паризького заклику до довіри і безпеки в кіберпросторі – декларації, яку 12 листопада 2018 року презентував президент Франції Еммануель Макрон. Окремо розглянуть й питання Африки, пріоритетне для G7 на час головування Франції. Зокрема, обговорять міжнародні заходи з підтримки миротворчих операцій в Африці і боротьби з незаконним транспортуванням людей в регіоні Сахеля. Йтиметься також про захист жінок від насильства під час збройних конфліктів та зменшення гендерної нерівності.

Яким буде порядок денний 45-го саміту G7 і чи знайдеться на ньому місце українському питанню – стане зрозуміло найближчим часом. Однак передбачити ймовірний розвиток подій можна вже зараз, а точніше – після 25 червня, коли перед РФ, яка повернулась у ПАРЄ, фактично капітулювала Європа за підтримки правлячих та основних партій Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, Норвегії та низки дрібніших країн.

Отже, буде весело!

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ