Гаррі Каміан: “Український конфлікт повинен залишатися найвищим пріоритетом ОБСЄ!”

Гаррі Каміан: “Український конфлікт повинен залишатися найвищим пріоритетом ОБСЄ!”

У Відні відбулося засідання Постійної ради ОБСЄ. Наступного року головуватиме у міжнародній організації  Словаччина.  Під час засідання обговорювали український конфлікт на Сході країни.  У своєму виступі тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ  Гаррі Каміан розставив організаційні пріоритети серед яких була війна в Україні:

“По-перше, якщо не відбудеться кардинального покращення російської поведінки, український конфлікт повинен залишатися найвищим пріоритетом ОБСЄ. Це не внутрішній конфлікт. Агресія Москви спричинила найсерйознішу кризу в Східній Європі після часів “Холодної війни”. Як згадував щойно наш шановний швейцарський колега,  міжнародне співтовариство кожного дня є свідком того, що це справді гаряча війна. У Криму Росія систематично погано поводиться з тими, хто виступає проти її окупації, включаючи кримських татар й етнічних українців. Росія та збройні сили, які вона озброює, навчає, якими керує та поряд з якими бореться на східній Україні,  ставлять під загрозу життя цивільних осіб, витісняють сім’ї, руйнують засоби для існування та загрожують екологічною катастрофою. Спроба Росії змінити кордони та запровадити її контроль силою може стати небезпечним прецедентом. Це підриває основний фундаментальний принцип цієї Організації, який ми всі обіцяли підтримувати: поважати суверенітет і територіальну цілісність кожної держави-учасниці.

Спеціальна моніторингова місія (СММ) в Україні залишається очима та вухами міжнародного співтовариства на місцях в тих частинах України, котрі найбільше постраждали від російської агресії. Загрози, напади та залякування, спрямовані на наших спостерігачів, повинні припинитися. Необхідно, щоб Словаччина повністю затвердила мандат СММ на всій території України, включаючи Крим та частини східної України, що контролюються Російською Федерацією, як це робили нинішні та минулі голови. Росія продовжує кампанію, щоб за допомогою контрольованих нею сил  залякувати, стримувати та погіршувати місію.”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ