Генеральний секретар ОБСЄ: для виконання Мінських домовленостей потрібна політична воля сторін

Генеральний секретар ОБСЄ: для виконання Мінських домовленостей потрібна політична воля сторін

Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер, який нещодавно відвідав Росію, у своєму інтерв’ю для “Інтерфаксу” сказав:

“Сьогоднішня ситуація щодо безпеки в регіоні ОБСЄ важка і непередбачувана. Існує історичний дефіцит довіри між ключовими гравцями.

Тому я спостерігаю суперечливу риторику. Водночас схоже на те, що зростає розуміння того, що попри розбіжності, ми повинні розмовляти один з одним. І ОБСЄ дає цьому корисну можливість.

ОБСЄ продовжує робити свій вклад в ситуацію в Україні, зокрема й завдяки роботі СММ (Спеціальної моніторингової місії), яка залишається єдиною місією, що представляє вагому іноземну присутність на сході України. ОБСЄ змогла запобігти подальшій ескалації конфлікту. 

ОБСЄ має багато структур і майже всі вони задіяні в Україні.

СММ – неозброєна громадянська місія і немає намірів змінити це. Будь-які рішення, пов’язані із створенням нової поліцейської місії, чи буде вона озброєна чи ні, повинні прийматися на основі консенсусу всіх 57-ми країн-членів ОБСЄ у Відні. Але це питання поки не стоїть на порядку денному.

Ми засуджуємо порушення перемир’я та інших положень домовленостей. Усі задіяні сторони повинні сфокусуватися на їх повному виконанні. Що стосується виконання Мінських домовленостей, то ми у безвихідній ситуації і єдиний спосіб вийти з неї – політична воля сторін”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ