Генеральний секретар ООН відвідав Україну

Генеральний секретар ООН відвідав Україну

В Україні голова ООН Гутерреш закликає до повної поваги припинення вогню.

9 липня 2017 року – Виступаючи перед пресою в столиці України, Києві, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав всі сторони поважати припинення вогню та підкреслив підтримку Організацією країни та її населення.

«Ви можете бути впевнені, що для нас це те, що ми тримаємо на порядку денному. Це не забута ситуація», – сказав пан Гутерреш на прес-конференції разом з президентом України Петром Порошенком.

«Органи ООН з прав людини, безумовно, є активними щодо ситуації і, як відомо, Верховний комісар (з прав людини) також подасть свою доповідь про ситуацію стосовно прав людини в Криму в належний час», – зазначив він.

Він додав, що ООН готова підтримати всі зусилля, зокрема ініціативи  Нормандської четвірки, Тристоронньої контактної групи та Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

У своїх зауваженнях генеральний секретар також підкреслив підтримку ООН гуманітарної діяльності в країні та заявив, що вона посилить свою співпрацю з Урядом і буде працювати над подоланням будь-яких проблем, пов’язаних із загрозою для населення.

З початку конфлікту в Україні переміщено більше 1,7 млн. осіб.

П. Гутерреш також заявив, що ООН повністю підтримує процес реформування уряду і що він уважно стежить за подіями в цьому напрямку.

«Як зазначив президент, ми готові покращити нашу співпрацю та нашу присутність, щоб підтримати уряд у реформах, які він буде просувати», – додав він.

Далі у своїх висловлюваннях генеральний секретар висловив вдячність за співпрацю між Україною та ООН, а також внесок країни в намагання ООН підтримувати мир та за підтримку миру і безпеки в світі як члена Ради Безпеки.

«Україна бере активну участь у всіх процесах, що стосуються миру та безпеки, сталого і всеохоплюючого розвитку та прав людини і я хочу висловити глибоку вдячність за те, що є зразковим співробітництвом», – сказав він.

Крім того, у своєму виступі пан Гутерреш згадав про свій зв’язок з народом України під час його перебування в якості Верховного комісара ООН у справах біженців.

«Я почав працювати з ними як Верховний комісар у справах біженців і я хочу сказати, що я глибоко відчуваю страждання людей і я рішуче налаштований робити все можливе, щоб мати змогу вирішувати питання, пов’язані з їх становище», – заявив він.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ