Світ

Генсек НАТО про Мінські угоди і заборону сайтів

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції 24 травня, напередодні проведення у Брюсселі саміту Альянсу сказав:
«Я очікую, що кілька союзників, насамперед члени «нормандського формату» Німеччина й Франція, підніматимуть питання виконання Мінських угод і інформуватимуть про це союзників. Нам слід пам’ятати, що найголовнішою причиною того, – принаймні однією з найголовніших – що НАТО здійснює наймасштабніше посилення колективної оборони, зокрема, розгорнувши чотири бойові батальйони у східному регіоні Альянсу, є Україна. НАТО відповіло. Ми підтримуємо й економічні санкції щодо Росії з боку ЄС і США та інших країн. Ми стурбовані невиконанням Мінських угод. Ми бачили багато порушень режиму припинення вогню і ми бачимо, що важку зброю не відведено від лінії зіткнення. Ми, зокрема, стурбовані, що міжнародна спостережна місія, спостерігачі не можуть працювати і нещодавно один з них був убитий і кілька отримали поранення. І це дійсно перешкоджає намаганням ОБСЄ контролювати припинення вогню, що є основним для виконання Мінських угод.
Ми бачимо, наскільки вразливими є окремі суспільства щодо кібератак і тому НАТО суттєво посилив власний кібер-захист. Ми працюємо з країнами-партнерами, включаючи Україну, над тим, як ми можемо допомогти їм зміцнити їх кібер-мережу, кібер-захист. Український уряд повідомив, що цей указ про закриття деяких сайтів є питанням безпеки, а не свободи слова. Це є частиною діалогу з Україною. Для НАТО це дуже важливо. Але український уряд дав чітко зрозуміти, що це не є обмеженням свободи слова. Це було зроблено з причин безпеки.»
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ