Іноземцям в Україні житиметься легше

Іноземцям в Україні житиметься легше
23 травня 2017 року Верховна Рада України підтримала законопроект №4541 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації іноземних інвестицій та внесення змін в правила працевлаштування та проживання іноземців)». Таким чином було скасовано реєстрацію іноземних інвестицій, спрощено процедуру видачі дозволів на працю іноземцям, а також видача свідоцтв на тимчасове мешкання в Україні.

Очікується, що ці зміни спростять залучення іноземних менеджерів і іноземних кваліфікованих працівників, що є необхідним на перших етапах розвитку дочірнього підприємства в Україні.

Законопроект по суті стосується виключно чотирьох категорій високооплачуваних ІТ-фахівців – випускників 110 кращих вузів світу, а також представників креативних професій. Сьогодні в Україні працюють 9 тисяч таких іноземних співробітників.

Згідно з попередніми нормами закону, працюючи в Україні іноземці, що зробили інвестиції у економіку, щороку були зобов’язані отримувати дозвіл на роботу в країні. Новий Закон передбачає, що дозвіл даватиметься на 3 роки. А для того, що б не допустити до роботи в Україні малокваліфікованих працівників, закон встановлює мінімальні вимоги щодо заробітньої плати (від 160 тис. гривень.

Безумовно, цей закон не робить прориву в інвестиційному кліматі країни, проте його можна розцінювати як маленький крок на шляху до створення сприятливого клімату для іноземних інвестицій в Україні. Але, з іншого боку, це може погіршити умови для працевлаштування в країні українських фахівців та створити нову хвилю відтоку мізків українських топ-менеджерів та висококваліфікованих спеціалістів на роботу закордон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ