Кінець смартфонів із розбитими екранами?

Кінець смартфонів із розбитими екранами?
Згідно з дослідженнями, оприлюдненими в науковому часописі Science, створено новий різновид скла, яке є вп’ятеро менш ламким, ніж стандартне. Екранам смартфонів, що легко розбиваються, міг би настати кінець. Скляний і акриловий композитний матеріал, який “забезпечує комбінацію твердості, гнучкості і прозорості”, винайшли науковці з університету Макгілла, що в Монреалі – повідомляє видання Daily Mail.

Скло було інспіроване внутрішнім шаром мушлі молюсків, відомим як перламутр, що нагадує стінку зі складених кубиків “Лего”. “Хоч фактично це скло, новий матеріал має стійкість і не розлітається під час удару, тож швидше скидається на пластик”, – описують науковці.

Якби новий матеріал виробляли масово і випустили на ринок, його можна було б використовувати як захисне скло для смартфонів, які часто тріскають за найменших ударів і падінь. Мушля молюска приблизно на 95% складається з крейди, яка у своєму чистому вигляді є дуже крихкою, але перламутр, який покриває внутрішню шкаралупу, є напрочуд еластичним і дає змогу мушлі встояти перед ударами й не ламатися.

“Неймовірно, але перламутр має стійкість твердого матеріалу і витривалість м’якого, що забезпечує йому найкращі характеристики з обох сфер”, – підкреслює Ален Ерліхер з університету Макгілла.

“Він створений із твердих шматків крейдистої субстанції, поміж якими розташовані шари м’яких і високоеластичних протеїнів. Ця структура забезпечує виняткову силу, яка робить його в 3 тис. разів твердішим від самих матеріалів, з яких він складається”, – пояснює Ерліхер, додаючи, що “природа – майстер дизайну”.

“Вивчення структури біологічних матеріалів і розуміння їхнього функціонування дає інспірацію, а іноді й нариси для нових матеріалів”, – підсумовує Ерліхер.

Досі під час розроблення захисного скла для екранів смартфонів шукали компромісу між високою стійкістю, твердістю і прозорістю, кажуть науковці й додають, що їхній новий матеріал є втричі сильнішим від нормального скла й у п’ять разів стійкішим до розбивання. Відтворення будови перламутру шляхом використання скляних крихт і акрилу в пластах дало зрештою особливо витривалий прозорий матеріал, який можна дешево й легко виробляти.

Вчені з канадського університету Макгілла пішли на крок далі і зробили цей композитний матеріал оптично прозорим, змінивши індекс заломлення світлості акрилу.

“Налаштувавши індекс заломлення світлості акрилу, ми досягли того, що він непомітно покривається зі склом у такий спосіб, щоб отримати насправді прозорий композит”, – каже Алі Аміні, керівник досліджень з університету Макгілла.

Наступним завданням вчених є підвищити міцність скла шляхом вбудовування розумних технологій, які б дали цьому матеріалу змогу змінювати властивості, як-от кольори, механічні характеристики та провідність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Зняти прокляття з Венери Сенсаційне відкриття на Гібралтарі