Кооперативна телеприсутність

Кооперативна телеприсутність
Учасники віртуальних зустрічей відчуватимуть свою фізичну присутність. Уяви собі людей, які перебувають у різних частинах світу, однак вільно вступають між собою у взаємодію, наче вони сидять поруч – аж до відчуття фізичного контакту. Чинники, що роблять можливою таку “кооперативну телеприсутність” (collaborative telepresence), можуть змінити спосіб спільної праці чи забави, перетворюючи розташування учасників на неважливе – пишуть Корінна Латан і Ендрю Майнард у журналі Scientific American.

Подібно до того, як аплікації для відео-розмов, як-от Skype і Face Time, призвели до того, що те, що колись було перевагою бізнесу, стало загальнодоступним, а так звані ігри ММО (масові онлайн-забави для багатьох гравців) радикально змінили інтерактивність в інтернеті, так і кооперативна телеприсутність може змінити спосіб віртуальної взаємодії не тільки у бізнесі. Наприклад, постачальники медичних послуг зможуть працювати із пацієнтами на відстані так, наче вони перебувають у тому ж приміщенні, а наші приятелі чи члени родини зможуть, не будучи з нами насправді, бути поруч в затишній кімнаті чи під час подорожі містом.

Поступ у кількох царинах призвів до того, що така перспектива стала реальною. Технології розширеної реальності (AR) чи віртуальної реальності (VR) стають доступними по ціні і все частіше застосовуваними. Телекомунікаційні фірми розвивають мережі 5G достатньо швидко для того, аби без запізнень обробляти масу даних і сучасних матриць детекторів. Інноватори вдосконалюють обладнання, яке дає можливість фізичної взаємодії із віддаленим середовищем, зокрема і тактильні детектори, які дозволяють відчути дотик робото-аватарів. Повна сенсорна імерсія, передбачена для кооперативно телеприсутності зі співпрацею, вимагатиме значно менших запізнень, ніж це допускається при відео-розмовах – це навіть може стати викликом для мереж 5G – але предикативні алгоритми АІ зможуть вилучити помітні для споживача часові перерви.

Хоч кооперативна телеприсутність лише розвивається, все вказує на те, що вона досягне зрілості упродовж трьох-п’яти років. Наприклад, Microsoft вже інвестує у рішення, які мають стати основою цієї галузі, яка до 2025 року буде коштувати, як передбачається, мільярди доларів. Фундація XPRIZE оголосила конкурс ANA Avatar XPRIZE (спонсорований All Nippon Airways) з нагородою в 10 млн доларів на стартову програму техніки, яка “перенесе наші відчуття, дії і уяву у віддалені місця в дійсному часі, ведучи до більш об’єднаного світу”. Коли до цього дійде, варто сподіватися на зміни у щоденному житті і в праці настільки значні, які ті, що до них призвело поширення смартфонів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Маленькі лінзи для мініатюрних пристроїв Суспільні рòботи