Крапля води розпалює 90 діодів

Крапля води розпалює 90 діодів

Науковці не припиняють пошуків нових способів отримання енергії. Три роки тому часопис Nature повідомляв про винайдення особливої електростанції. Зараз групи з Кореї працює над її вдосконаленням – пише Томаш Тарнавскі на польському науково-популярному інтернет-порталі Pulsar.

Цей пристрій збудований з тонких шарів різних матеріалів, товщиною меншою від 1 мікрометра, котрі будучи накладеними одні на одних творять електричну систему. Це приклад так званої  тонкопластової електроніки, яка дозволяє конструювати прилади надзвичайно малих обʼємів і маси. Вона застосовується, зокрема, у транзисторах, діодах і світильниках. 

Крапельні електричні генератори (DEG – Droplet-based Electricity Generator) складаються із нижнього електроду, шару діелектрика (ізолятора) і верхнього електрода, поєднаного з нижнім зовнішнім обводом. При цьому верхній електрод покриває діелектрик лише частково. Автори описують дію DEG таким чином: на поверхню приладу падає крапля води. Якщо в діелектрику накопичились негативні заряди, то позитивні, що містяться у воді, розташовуються якнайближче до нього. Оскільки краплина покриває весь пристрій, то негативні заряди, які у ній містяться, будуть натуральним чином розташовуватись подалі від діелектрика. За таких обставин ми можемо спостерігати проходження струму поміж електродами, індуковане різницею зарядів. 

Цього року група з Кореї описала новий тип DEG, котрий завдяки технології друку 4D вдалося зінтегрувати з пʼєзоелектричним детектором. Пʼєзоелектрики генерують електричний сигнал під впливом вигину чи деформації – в даному випадку викликаного ударом краплини. Черпаючи електричну енергію з пʼєзоелектрика та DEG одночасно, науковці отримали на 30% більше електричної енергії, ніж від звичайного DEG.

Та скільки ж енергії можна отримати від такої системи? На думку авторів достатньо багато, щоб зарядити малий LED-світильник: кожна краплина викликала миттєве світіння 90 діодів. Група анонсує подальші експерименти. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Деякі гени сприяють плідності Підступний вулкан Колумбо