Місія зонда “Психея”

Місія зонда “Психея”

Астероїд, названий на честь грецької богині душі, може приховувати знання про внутрішню частину скелястих планет Сонячної системи. Космічний зонд, що також зветься її іменем, 12 жовтня вирушив у подорож до поясу астероїдів поміж Марсом і Юпітером — пише Лукаш Тихонець у польському науковому інтернет-порталі Pulsar.

Об’єкти Сонячної системи здебільшого покриті грубою кам’яною корою, яка оточує металеву середину. З невідомих причин Психея її не має. Серед сотень тисяч астероїдів Сонячної системи вона вирізняється високою густиною. Складається здебільшого з таких металів, як залізо чи нікель. Науковці вважають, що за нинішній її вигляд і хімічний склад відповідає серія зіткнень, які позбавили її кам’яної мантії.

Під час еволюції планет і більших астероїдів середини об’єктів почали диференціюватися: важкі елементи опадали всередину, утворюючи ядра, а легші залишалися на поверхні, формуючи скелясту кору. Доступ до цієї середини є досить складний. Психея, що має оголене залізне ядро, дає неповторну нагоду для зрозуміння, із чого саме виникають планети.

Після шестирічної подорожі з використанням гравітаційного супроводу Марса й піонерського іонного двигуна “Психея” дістанеться до своєї тезки й науковці розпочнуть її дослідження (місію координує Університет штату Аризона i NASA). У планах, зокрема, виміряти магнітне поле. Його виявлення підтвердило б гіпотезу про те, що Психея насправді є ядром невдалої планети.

З моменту виходу на орбіту астероїда зонд виконуватиме надзвичайно точні вимірювання його гравітаційного поля, інформуючи про розподіл маси всередині нього. Врешті-решт спектрометр, що випромінює пучки нейтронів і гамма-променів, вивчить склад поверхні з небаченою досі точністю. Наприкінці ми дізнаємося, які метали входять до складу цього щільного астероїда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


El Gordo суперечить сучасній моделі Всесвіту Homo sapiens йшли північним шляхом