Найбезглуздіші війни сучасності 

Найбезглуздіші війни сучасності 

В історії людства було чимало абсурдних воєн, причинами яких ставали й дерев’яне відро, і свиня, і любовні стосунки правителів. Однак навіть в останні сто років держави не припиняють знаходити безглузді причини для нового кровопролиття.

Війна через бродячого собаку

У 1925 році між Болгарією та Грецією спалахнула війна, формальним приводом для якої, яквважається, став бродячий собака. За поширеною версією, військовий конфлікт розпочався, коли грецький солдат побіг за собакою, який втік від господаря через болгарський кордон. Болгарський прикордонник вистрілив у грецького солдата, і через напружену політичну ситуацію між країнами, які воювали між собою в Першій світовій, дрібний конфлікт переріс у справжню війну.

Грецький автократТеодорос Пангалос, який відзначився низкою диктаторських ініціатив — від трибуналів над політичними опонентами до заборони мініспідниць для жінок, спочатку висунув принизливий ультиматум Болгарії, який передбачав шість мільйонів дхарм компенсації. Однак згодом вирішив використати прикордонний інцидент, щоб розпалити у виборців патріотичні почуття і на цій хвилі виграти президентські вибори.

Не чекаючи завершення 48-годинного ультиматуму, дев’ять грецьких батальйонів перейшли кордон і просунулися на 10-12 км углиб болгарської території, захопивши десяток сіл і влаш­тувавши терор мирному населенню.

Цю безглузду війну (чи не єдиний раз в історії) зупинила міжнародна Ліга Націй. Вона надіслала телеграми в обидві країни з наказом припинити вогонь, вивести грецькі війська з Болгарії та сплатити цій державі 30 мільйонів левів компенсації. Обидві країни підкорилися рішенню міжнародної структури. Унаслідок конфлікту загинуло 120 грецьких солдатів, 9 болгарських військових, а також 10 цивільних.

 Футбольна війна

Реальні причини війни між Сальвадором і Гондурасом в 1969 році полягали в проблемі сальвадорських мігрантів у Гондурасі, а також боротьбі за територію і ресурси, однак приводом для конфлікту став футбольний матч між країнами.

На грі в Сальвадорі натовп побив гондураських футболістів і вболівальників та спалив гондураські прапори. У відповідь у Гондурасі відбулася хвиля нападів на сальвадорців. Вуличне насильство викликало міждержавну істерію в ЗМІ та розрив дипломатичних відносин. Сальвадор вирішив захистити своїх громадян на території Гондурасу, тож розпочав військове вторгнення. Під час нього сальвадорські військові принагідно мстилися жителям сусідньої країни за програш своєї футбольної команди.

Унаслідок тижневої війни приблизно сто тисяч сальвадорців змушені були втікати з Гондурасу, що суттєво вплинуло на економіку держави, також загинуло 3 тисячі осіб, переважно цивільних.Було зруйновано взаємовигідну торгівлю між країнами й знищено ідею втілення перспективної інтеграційної організації під назвою Центральноамериканський спільний ринок.

 Війна зі страусами

1932 року влада Австралії вирішила застосувати армію проти зростаючої популяції страусів ему, які заважали місцевим фермерам. Командування Міноборони вважало “спецоперацію” добрим військовим тренінгом для бійців. Однак війна проти страусів продемонструвала й численні провали австралійських військових стратегів.

Спочатку солдати намагалися бігати з кулеметами за птахами біля місць їхнього проживання, однак страуси втікали й не наближалися на необхідну відстань кулеметного пострілу. Тоді військові спробували організувати засідки, але страуси відходили далі. Від тривалого вогню заклинювали кулемети, тож солдатам довелося повертатися на свої бази.

Тоді австралійські стратеги вирішили поставити кулемети на вантажівки й переслідувати страусів пустелею. Проте птахи в умовах пустельного бездоріжжя були швидшими за вантажівки, тож “спецоперація”завершилася зі скромнішими результатами, аніж очікували в генштабі.

Загалом за тиждень полювання військові вбили приблизно 2500 страусів, після чого відмовилися виконувати накази й брати участь у жорстокій бійні. Австралійська армія де-факто капітулювала й залишила поле бою без перемоги й “демілітаризації” страусів. Масове знищення птахів не розв’язало проблем фермерів, оскільки страуси й далі клювали їхні посіви. Натомість суттєво постраждав імідж австралійської армії, якій досі згадують в інтернет-мемах безславну війну зі страусами.

Війна божевільних фашистів з уявними нацистами та наркоманами

Однією з найабсурдніших воєн XXI століття може стати й теперішній російсько-український конфлікт. Почавши агресію з абсурдних звинувачень українців у “нацизмі, сатанізмі та наркоманії”, за рік РФ знищила найбоєздатніші частини колись “другої армії світу”, а тепер не знає, як із цієї авантюри вибратися цілою.

Від розмов про “Київ за три дні” російський диктатор перейшов до застережень про “недопустимість розвалу Росії”. Колосальні кошти, забрані з пограбованих регіонів і ресурсів Сибіру, де люди не бачили ні електрочайника, ні унітаза, Москва спрямовує на підкуп респектабельних західних політиків і журналістів, аби вони частіше говорили про “мир”.

У своєму бажанні заволодіти хоча б частиною захопленої України Кремль ладен пристати навіть на кабальний васалітет перед Китаєм, якому в обмін на збереження торгівлі за безцінь здає далекосхідні землі та природні ресурси. Наприклад, нещодавно анонсована угода із Сі Цзіньпіном про “розвиток торгівлі через проєкт Північного морського шляху” на практиці означає, що Москва віддає Китаю всю логістику та шляхи сполучення до Північного Льодовитого океану. Тож китайці будуватимуть шляхи, залізниці, вузлові станції, порти й, звісно ж, містечка для обслуговуючого персоналу, які павутиною вкриють весь поки що російський Сибір і Далекий Схід. І все це московська хунта підписує, аби лише мати матеріальні ресурси для захоплення Бахмута чи Слов’янська.

Важко погодитися, що прізвище Путін, яке походить буквально від слова “плутати”, не має символічного значення. Як колись міфічний Іван Сусанін завів у болото військо литовських євроінтеграторів, які хотіли навчити московитів їсти виделкою і мити руки перед їдою, так і Путін в XXI столітті стає новим Сусаніним уже для росіян і веде в історичну трясовину всю країну.

В інтернеті гуляє мем про Московію в середині XXI століття, у якій втомлений на китайській плантації та побитий чеченським наглядачем молодий росіянин запитує:“Діду, а правда, що в роки твоєї молодості нашими найбільшими ворогами були українці?”

Найбільша за площею країна світу має всі шанси розвалитися, бо її керівництву привиділися “нацисти й наркомани”, а абсурдна російська агресія проти України — стати найбезглуздішою війною в історії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Мобілізаційні скандали: хто за ними стоїть? Якою буде Україна після війни?: контраргументи до інерційного сценарію