Найбільший льодовик на світі зникає на очах

Найбільший льодовик на світі зникає на очах

Найновіші знімки найбільшої на світі льодяної брили стурбували науковців. Тобто те, що ерозія видовбала великі прогалини й порожнини у цьому найбільшому льодовику, котрий дрейфує від Антарктики, що продемонстрували знімки дослідників із корабля EYOS Expeditions, котрий пропливав вздовж льодовика А23а – повідомляє CNN.

Фотографії відкривають велетенський айсберг, удвічі більший від Лондона, котрий простягається у довжину. Вони показують тріщини, а також глибокі печери, врізані в айсберг. Льодовик А23а повністю еродує з моменту потрапляння в мʼякіший клімат і вищі температури океану.  

Наукова експедиція стала свідком того, як фрагменти айсберга відпадали у море – сказав речник EYOS Expeditions в коментарі CNN.

А23а почав дрейфувати після майже трьох десятиліть знерухомлення на морському дні в Антарктиці. Велетенська льодяна маса відділилася від льодової плити Filchner-Ronne у 1986 році і майже відразу розломилася та пішла на дно моря Ведделла. Глибина айсберга сягає 400 метрів, а його поверхня – це майже 4000 квадратних кілометрів. Це більше, ніж подвійна поверхня Лос-Анджелеса.  

А23а утримував титул «найбільшого на даний момент льодяного берега» кілька разів від 1980-х років і лише іноді його переганяли більші льодовики, але тільки на короткий період. На «трон» у 2017 році засів льодовик А68 та у 2021 році – А76.

Великий айсберг врешті-решт зникне. І хоч цей айсберг, імовірно, відділився внаслідок природного циклу росту льодовика, науковці твердять, що кліматичні зміни викликають загрозливі переміни на великому, ізольованому континенті з потенційно руйнівними наслідками для глобального підвищення рівня моря.  

У лютому 2023 року морський лід на Антарктиці досягнув найнижчого рівня від початку вимірювань, на 1,7 мільйонів квадратних кілометрів.  

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


В порожнечі може приховуватись нова фізика Масових вимирань було шість, а не п’ять