В порожнечі може приховуватись нова фізика

В порожнечі може приховуватись нова фізика

Частка космічного випромінювання незнаної до цього часу енергії здивувала вчених. Тим більше, що вона надійшла з несподіваного напрямку.  Космічне випромінювання – це частки, що рухаються з величезною швидкістю. Сподіваємось, що виробництво є наслідком найбільш екстремальних явищ у Всесвіті, наприклад, супер-швидких викидів газу з ядра галактики – пише Лукаш Тихонєц на польському науково-популярному інтернет-порталі Pulsar.

Експеримент Telescope Array – це мережа 507 детекторів, інстальованих у штаті Юта в США, здатних викривати саме такі частки. А точніше не їх самих, лише наслідки їхньої взаємодії з земною атмосферою. Частки з великими енергіями зазвичай не дістаються до поверхні Землі. Але зударяючись із повітрям вони утворюють каскадний потік інших часток, котрі доходять до детектора. На основі компʼютерних симуляцій науковці спроможні окреслити напрямок походження і енергію випромінювання, яке викликали каскади. 

В опублікованій у Science статті науковці, обʼєднані в Telescope Array Collaboration, повідомляють про викриття частки, енергію якої оцінено в більш, ніж 200 exa-електроновольтів. Це у мільйон разів більше, ніж у випадку найбільш енергетичної частки, яку будь-коли отримали у земних акселераторах.  

Не менш несподіваним, ніж її екстремальна енергія, був напрямок, з якого вона прибула. Отже, згідно з розрахунками науковців, це була так звана Локальна Пустка, тобто регіон, у якому спостерігається значно менше галактик і матерії, ніж деінде – поміж нашою Локальною Групою і наступною концентрацією маси у великомасштабній структурі Всесвіту. Жодна з наявних там галактик все ж не здається доброю кандидаткою на джерело настільки енергетичної частки.

Саме тому науковців захоплює цей космічний постріл. Можливо, що він означає, що існують поки невідомі нам фізичні явища, відповідальні за продукування часток. Тож, у порожнечі може приховуватись нова, екстремальна фізика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Масових вимирань було шість, а не п’ять Ураном можна милуватися і без телескопу