Підписано Декларацію про встановлення стратегічного партнерства між Грузією та Україною

Підписано Декларацію про встановлення стратегічного партнерства між Грузією та Україною

Президент Маргвелашвілі: Відносини між Грузією та Україною на новому рівні – стратегічне партнерство.

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі та президент України Петро Порошенко підписали Декларацію про встановлення стратегічного партнерства між Грузією та Україною та провели спільну прес-конференцію.

Президент Маргвелашвілі подякував українському колезі за візит до Грузії, оцінив його візит як надзвичайно важливий і зазначив, що підписання зазначеної Декларації сприятиме подальшому зміцненню відносин між Грузією та Україною.

“Завдяки цьому візиту президент Порошенко дав ще один важливий імпульс для розвитку співпраці між Грузією та Україною.

Пане Президенте, Ви зараз перебуваєте в конфронтації та стикаєтесь з тими ж проблемами, з якими стикалися грузини в 90-их і 2008 роках. Ці проблеми спричинені нашими сусідами, політикою Російської Федерації у сферах привілейованих інтересів, яка веде лише до дестабілізації, людської трагедії та роз’єднанням народів.
Тим не менш, ви перебуваєте в Грузії, країні, яка зазнала цього тиску, два регіони якої окуповано, але, в той же час, країні, яка зосереджується на співпраці, дружбі, реалізації міжнародних проектів та зміцненні глобальної співпраці “, – заявив президент Маргвелашвілі.

Він також зазначив, що однією з головних тем, що розглядаються в рамках особистих та розширених зустрічей, є спільна політика, яку Грузія та Україна проводять на міжнародній арені.

“Я хотів би подякувати Президенту України за те, що він активно представляв інтереси Грузії на всіх міжнародних форумах.

Зважаючи на цей контекст, пан Президент і я погодилися бути більш активними у спілкуванні між Грузією та Україною, захищаючи спільні інтереси обох країн та просуваючись в напрямку інтеграції в європейський та євроатлантичний простір.

Ми також обговорили економічний потенціал та перспективи співпраці в контексті Нового Шовкового шляху. Грузія відкриває дуже важливі можливості у цьому відношенні. Співпраця з Україною в рамках міжнародних транспортних проектів – VIKING та ZUBR дає можливість Грузії продовжувати зміцнювати ці відносини.
Ми говорили про посилення співпраці у військовій сфері; також обговорили питання безпеки Чорного моря та необхідності більш активної співпраці в цьому напрямку », – зазначив президент Маргвелашвілі.

Президент Порошенко подякував грузинському колезі за теплу гостинність та зазначив, що Грузія та Україна є друзями і стратегічними партнерами, і Грузія є однією з тих країн, якій Україна довіряє.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ