Постійні порушення міжнародного права і зобов’язань Російською Федерацією в Україні

Постійні порушення міжнародного права і зобов’язань Російською Федерацією в Україні

Тимчасово повірена у справах Місії США при ОБСЄ Кейт Бернс у Відні заявила:
«Маємо третій рік ініційованого Росією конфлікту на сході України, де умови продовжують погіршуватися і кількість людських жертв зростає. Хоча є шлях до миру у вигляді Мінських угод, Росія відмовляється визнати свою роль в конфлікті, зневажаючи свої зобов’язання і розпалює насилля, використовуючи людей, гроші і зброю.
Сполучені Штати шоковані зростанням кількості убитих цивільних осіб. З початку року Спеціальна місія ОБСЄ з моніторингу в Україні (СММ) підтвердила більш ніж 163 жертви серед цивільного населення, в тому числі 32 особи загинули. 14 травня СММ повідомила, що чотири людини були вбиті після того, як артилерійський снаряд – вистрелений з території, контрольованої сепаратистами під керівництвом Росії – вибухнув у будинку в Авдіївці. На жаль, цей останній випадок обстрілу під російським керівництвом цивільних людей залишив двох маленьких дівчаток сиротами. 13 травня СММ повідомила про смерть військового чоловіка, що не приймав участі в бойових діях, а перебував під медичним наглядом через отримані в конфлікті поранення. Такі напади повинні припинитися. Ми закликаємо Росію припинити напади на цивільних осіб та покласти край цьому безглуздому насиллю.
У своїй доповіді від 11 травня на засіданні Постійної ради, посли Апакан і Сайдік чітко вказано, що умови в східній частині України погіршуються. Знову і знову, вони приїжджають до Відня, щоб закликати до впровадження повного припинення вогню, виведення важких озброєнь і взаємного відведення військ. На жаль, будь-яка перспектива повного припинення вогню залишається віддаленою; за останні сім днів, СММ зафіксувала сотню вибухів на територіях, що знаходяться під її спостереженням. Ми ще раз наголошуємо, що тільки видиме, очевидне і незворотне поліпшення ситуації в галузі безпеки забезпечить прогрес політичних компонентів Мінських угод, і закликаємо Росію, як Мінського підписанта, зробити це реальністю.
Сьогодні виповнюються 73-ті роковини масової депортації понад 230 тисяч кримських татар з їхньої батьківщини за наказом радянської влади. Майже половина з них, в основному жінки, діти й люди похилого віку, загинули між 1944 і 1947 роками. Ця болісна історія масового гоніння тісно переплітається з сьогоднішнім днем, коли російський уряд продовжує свою кампанію насильства і переслідувань у Криму, що включає вбивства, зникнення, тюремне ув’язнення і тортури тих, кого він боїться, хто наважується говорити правду і називати окупацію Росією території України.
Крим залишається невід’ємною частиною України в межах її міжнародно-визнаних кордонів. Ми закликаємо всі держави-учасниці ОБСЄ продовжувати відстоювати принципи суверенітету і територіальної цілісності, закріплені в Гельсінському Заключному акті і не визнавати анексію і окупацію Росією Криму. Санкції будуть діяти, поки Росія не припинить окупацію Криму і не поверне повний контроль над півостровом Україні. Ми приєднуємося до наших європейських та іншим партнерів і ще раз стверджуємо, що наші санкції проти Росії за агресію на сході України збережуться, поки Росія повністю не виконає свої зобов’язання за Мінськими домовленостями».
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ