Повірений США при ОБСЄ: Відповідальність за відновлення миру на Сході України лежить на Росії

Повірений США при ОБСЄ: Відповідальність за відновлення миру на Сході України лежить на Росії

Повірений США при ОБСЄ: Відповідальність за відновлення миру на сході України лежить на Росії

Тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан 8 лютого на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні повідомив:

“Розпочинається п’ятий календарний рік відтоді, як Росія розгорнула конфлікт. Хоча у нас є узгоджений шлях до мирного врегулювання у вигляді Мінських угод, прогрес у досягненні цієї гідної мети залишається непевним. Російська Федерація як і раніше відмовляється брати на себе відповідальність за свою роль у конфлікті, незважаючи на суттєві докази того, що вона озброює, навчає, керує та воює спільно з антиурядовими силами на сході України. Коли Москва підписала Мінські угоди, ми сподівалися, що Росія буде виконувати свої зобов’язання та вживати необхідних заходів для припинення кровопролиття на Донбасі. Після 40-ка поновлень домовленостей про припинення вогню стало очевидно, що Росія може стримувати свої сили, коли захоче. Ми знову чуємо про те, що Україна перебуває на межі громадянської війни, і це її внутрішній конфлікт. Підкреслюю знову: відправною точкою для мирного врегулювання цього конфлікту є дії Росії, спрямовані на припинення вогню, виведення сил та відведення зброї, забороненої Мінськими угодами.

Мінські угоди – це найкращий шлях до миру на сході України. Ми підтримуємо зусилля Тристоронньої контактної групи та Нормандської четвірки, спрямовані на досягнення цілей, викладених у Мінських угодах. Проте, всупереч заявам, зробленим цього ранку моїм шанованим російським колегою, відповідальність за гарячу війну, яка триває на сході України, лежить винятково та безпосередньо на Російській Федерації. Відповідальність за відновлення миру на сході України лежить також безпосередньо на Російській Федерації.

Якщо в Москві буде політична воля, можна буде покласти край стражданням та відновити мир, підтримку України в рамках її міжнародно визнаних кордонів. Ми чекаємо, щоб Росія виконала свої зобов’язання.

Сполучені Штати знову закликають надати безпечний та безперебійний доступ моніторам СММ по всій території України, включаючи Крим. Ми також закликаємо дозволити СММ безперешкодно контролювати українсько-російський міжнародний кордон, як цього вимагають Мінські угоди, і згідно з мандатом, схваленим Москвою.

Сполучені Штати знову закликають Росію припинити свої репресії в окупованому Криму та повернути Україні контроль над півостровом. Сполучені Штати рішуче підтримують суверенітет, незалежність, єдність і територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів. Ми ніколи не визнаємо анексію Криму Росією. Кримські санкції щодо Росії залишатимуться в силі, поки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні. І ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, повторюючи, що наші санкції проти Росії за її агресію на сході України залишатимуться в силі доти, доки Росія повністю не виконає своїх зобов’язань за Мінськими угодами”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ