Рекс Тіллерсон : США і НАТО підтримують Україну

Рекс Тіллерсон : США і НАТО підтримують Україну

Рекс Тіллерсона (державний секретар США) під час зустрічі комісії НАТО-Україна сказав:

“Дякую за можливість представляти Сполучені Штати на цій важливій нараді з Україною.

Три роки тому російська агресія проти України потрясла саму основу безпеки та стабільності в Європі. Сьогодні постійна ворожнеча та окупація Росією піддають ризику наше спільне бачення цілісної, вільної та спокійної Європи.

Підтримка України Америкою та НАТО залишається незмінною. Як ми повторювали на кожній нараді на рівні міністрів та саміті з початку запуску Росією кампанії агресії проти України, члени Альянсу залишаються непохитними в своїй підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. Ми не визнаємо і не будемо визнавати намагань Росії змінити кордони території України.

Ми дякуємо Німеччині та Франції за їх рішучість знайти дипломатичне рішення для тривалої кризи у Східній Україні в Нормандському форматі. Ми будемо продовжувати підтримувати їх роботу, щоб прискорити імплементацію Мінських угод. Солідарність НАТО має вирішальне значення для пошуку політичного вирішення цього конфлікту.

Ми будемо і надалі закликати Росію до відповідальності за її Мінськими зобов’язанням. Санкції Сполучених Штатів залишатимуться, поки Москва не скасує дії, які спричинили наші санкції.

Ми з тривогою відзначаємо наростаюче насильство вздовж лінії контакту та повторне взяття під приціл цивільної інфраструктури сепаратистськими силами, очолюваними Росією, що становить підвищений ризик гуманітарної катастрофи.

Ми закликаємо Росію вплинути на сепаратистів, щоб припинити насильство, припинити кампанію нападів та залякування спостерігачів ОБСЄ та полегшити доступ, якого вони потребують для виконання своєї роботи.

ОБСЄ повинна мати можливість виконувати свої обов’язки, які передбачають моніторинг по всій зоні конфлікту та до міжнародного кордону. І Росія повинна зрозуміти, що немає підстав рухатися вперед з політичними аспектами Мінських угод, поки не буде видно поліпшення ситуації в галузі безпеки.

Кримські санкції повинні залишатися в силі, поки Росія не поверне контроль над півостровом Україні.

Навіть в умовах російської агресії Україна багато зробила на внутрішньому рівні. Ми вітаємо останні успіхи в реформуванні, включаючи антикорупційні намагання та проведення необхідних реформ для задоволення вимог МВФ.

Сполучені Штати продовжують закликати Україну подвоїти свої зусилля для здійснення складних реформ, включаючи викорінення корупції, підвищення прозорості судової системи, зміцнення банківського сектору та проведення реформи корпоративного управління та приватизації державних підприємств. Ми повинні продовжувати підтримувати Україну на шляху реформ.

Україні немає сенсу боротися за свою територію на Донбасі, якщо вона втратить свою душу в корупції. Потрібно підтримувати, фінансувати та захищати антикорупційні інституції.

Навіть в умовах триваючої російської агресії, Україна віддана амбітним зусиллям реформувати та модернізувати своїх збройні сили відповідно до стандартів НАТО до 2020 року.

Хоча російська агресія робить реформи більш складними, вона також робить їх більш актуальними.

Ми вітаємо цілі, викладені в Стратегічному оборонному бюлетені, який президент Порошенко представив союзникам у Варшаві, і ми очікуємо його повного виконання.

Сполучені Штати будуть продовжувати підтримувати Україну в цьому напрямку. З початку кризи Сполучені Штати виділили понад 600 мільйонів доларів США для допомоги в питаннях безпеки.

На додачу до наших двосторонніх внесків, Сполучені Штати виділили 1,3 мільйон доларів для Трастового фонду партнерства заради миру для стрілецької зброї та легкого озброєння, а також зробили свій внесок у Трастовий фонд “Україна-НАТО” для боротьби з саморобними вибуховими пристроями.

Російська агресія в Україні не послабилась. Ця зустріч є яскравою демонстрацією політичної підтримки НАТО України. Я закликаю вас зробити таку підтримку відчутною, підтримуючи солідарність із санкціями та індивідуально надаючи допомогу цільовим фондам НАТО-Україна.

Разом ми будемо підтримувати Україну, оскільки вона захищає свою суверенну територію, зміцнює свою економіку та продовжує здійснювати реформи. Як зазначив президент Трамп, кожна країна має право формувати своє власне майбутнє і ми повинні допомогти людям України зберегти це священне право.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ