Результати другого парламентського саміту “Кримської платформи”

Результати другого парламентського саміту “Кримської платформи”

24 жовтня 2023 року в Празі відбувся другий парламентський саміт міжнародної “Кримської платформи”. Участь у ньому взяли приблизно 70 парламентських делегацій з усього світу. Цей міжнародний координаційний механізм Україна започаткувала під час установчого саміту, що відбувся в серпні 2021 року в Києві. Метою цієї платформи є збереження уваги світової спільноти до проблем Криму й захист прав людини на півострові.

“Кримська платформа” є важливою ініціативою, спрямованою на підтримання України у її зусиллях щодо повернення Криму та Севастополя під український суверенітет. Цей механізм об’єднує країни та міжнародних партнерів, які виступають за міжнародну правову систему, права людини й принципи територіальної цілісності. Платформа охоплює політичні, дипломатичні, гуманітарні та інші зусилля, спрямовані на те, щоб залучати увагу до проблеми Криму, підтримувати питання півострова на міжнародному порядку денному, сприяти міжнародним діалогам і зусиллям для розв’язання конфлікту в регіоні.

За результатами парламентського саміту учасники ухвалили підсумкову декларацію, у якій зазначили, що відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, включно з деокупацією Криму та Севастополя, є основною передумовою для завершення російсько-української війни та досягнення миру і стабільності в регіоні.

Учасники засудили правову безглуздість так званих референдумів і виборів на територіях України, що тимчасово окуповані Росією, вихід РФ із Чорноморської зернової ініціативи, постійні російські ракетні удари по українській експортній інфраструктурі, загрози комерційному судноплавству і блокаду морських портів України, що загрожує світовій продовольчій безпеці.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук після завершення саміту також повідомив, що учасники заявили про готовність підтримувати надання політичної, військової, економічної, гуманітарної та іншої допомоги Україні й будуть сприяти вступу нашої країни до ЄС.

Учасники також підтримують застосування та посилення санкцій проти РФ, будуть вживати дипломатичних, фінансових та інших заходів для тиску на Росію, а також протидіяти обходу санкцій Москвою.

Потужні заяви на саміті зробила Польща. Зокрема, Томаш Гродський, представник опозиційної партії “Громадська платформа”, зазначив, що його країна й далі підтримуватиме Україну. Це дуже важливо в контексті того, що саме “Громадська платформа” зі своїми союзниками буде створювати новий польський уряд.

Томаш Гродський заявив про підтримку міжнародних санкцій щодо Росії, закликав дотримуватися їх і пропагувати, а також боротися проти обходу цих заборон. Гродський підкреслив, що санкції мають впливати на фізичних і юридичних осіб, які завдали військової чи економічної шкоди Україні, сприяли культурній агресії та викраденню дітей. Політик також підкреслив, що український народ може покладатися на підтримку Сенату Польщі, як це було й раніше.

Отже, парламентський саміт міжнародної “Кримської платформи” минув на високому рівні й засвідчив, що європейські країни й надалі беззастережно підтримуватимуть Україну у її боротьбі з російським агресором.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи зможуть США одночасно допомагати й Україні, й Ізраїлю? Міжнародна реакція на ракетний удар по Ізраїлю