Результати “супервівторка” в США: Байден і Трамп перемагають

Результати “супервівторка” в США: Байден і Трамп перемагають

5 березня 2024 року відбулися праймериз у більшості американських штатів. Цього дня розподілялася приблизно третина всіх голосів делегатів, що становить 865 голосів для республіканців і не менш як 1420 голосів для демократів.

Серед демократів успішно лідирує нинішній президент США Джо Байден. До нього прихильно ставиться більшість симпатиків Демократичної партії. За результатами “супервівторка”, американський лідер виграв у всіх штатах, де відбувалися праймериз, крім Американського Самоа (там його обійшов підприємець Джейсон Палмер, проте це не послабило позицій Байдена). Проте під час опитувань деякі виборці були стурбовані занадто поважним віком очільника Білого дому, тож вони дещо сумніваються, чи зможе він успішно виконувати президентські обов’язки. Джо Байден, звичайно, має значний управлінський і політичний досвід, але вік усе-таки впливає на його здоров’я та діяльність. У цьому контексті деякі експерти цікавляться, чому демократи не змогли висунути молодшого кандидата, що мав би набагато більше шансів перемогти Дональда Трампа, який, за даними останніх соцопитувань, уже дещо випереджає Байдена. Крім того, у деяких штатах, зокрема в Мічигані, Міннесоті та Північній Кароліні, приблизно 13 % виборців не визначилися під час голосування через події в Секторі Гази, де, на їхню думку, переслідують палестинців. Це люди переважно ісламського віросповідання, які раніше здебільшого були за демократів. Сьогодні ж вони сумніваються в колишньому виборі, оскільки адміністрація нинішнього президента відкрито підтримує Ізраїль. Проте за республіканців вони також не голосуватимуть. У нинішній ситуації, однак, для Байдена важливим є кожен голос, тож його штаб активізує зусилля, щоб переконати таких виборців підтримувати демократів, адже Трамп у разі перемоги посилить антиміграційну політику, унаслідок чого вихідці з інших країн можуть постраждати.

На праймериз Дональд Трамп успішно лідирує від Республіканської партії в більшості штатів. До “супервівторка” він мав 244 голоси делегатів, а Нікі Гейлі, його єдина суперниця, — 43. Результати голосування також не були втішними для Гейлі: вона виграла тільки у Вермонті, а тому вже заявила, що припиняє президентські перегони. Гейлі зазначила, що є ідейною республіканкою, тому ніколи не зрадить своєї партії та не піде на вибори як незалежна кандидатка. Водночас вона не сказала, чи підтримає Трампа, а от його опонент уже заявив про готовність прийняти прихильників Гейлі у свої лави. Можливо, частина з них на знак протесту проти Д. Трампа проголосує за Байдена.

Значення президентських виборів у США для України важко переоцінити. Саме передвиборчі перегони й боротьба між республіканцями й демократами призвели до того, що Америка досі не надала Києву 61 млрд доларів допомоги. Ухвалення рішення про її скерування гальмує очільник Палати представників трампіст Майк Джонсон. Він заявив, що Штати мають насамперед розв’язувати міграційні питання, а потім уже турбуватися про інші країни. Це прояви політики ізоляціонізму, яку так полюбляє Д. Трамп. Вона завдає великої шкоди міжнародному авторитету США, але ці ідеї подобаються прихильникам Республіканської партії.

Отже, коли до влади в США прийде Д. Трамп, для України можуть настати складні часи. Проте не потрібно демонізувати його особу: саме Трамп надав Україні першу зброю, а не демократ Барак Обама. Йому також не вигідне посилення Росії, тож він за жодних умов відкрито не сприятиме диктатору Володимиру Путіну. Крім того, він заявляв, що підтримує Україну у її боротьбі з російським агресором. Українським дипломатам, однак, потрібно активніше працювати з Трампом, щоб переконати його у важливості постійної допомоги Україні. Трамп — бізнесмен, тому міжнародні процеси він розглядає з погляду фінансової вигоди й корисності для США. Окрім того, серед республіканців багато виробників сучасного озброєння. Вони тиснутимуть на Трампа, оскільки вони хотіли б отримувати оборонні замовлення на підтримку України.

Тому за будь-яких результатів президентських виборів у США Києву потрібно й далі працювати й із демократами, і з республіканцями, щоб зберігати двопартійну підтримку України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Наслідки Паризького безпекового саміту для України Результати Мюнхенської безпекової конференції