Результати візитів Зеленського до Німеччини та Франції

Результати візитів Зеленського до Німеччини та Франції

15–16 лютого цьогоріч президент України Володимир Зеленський відвідав Німеччину і Францію із робочим візитом. Ця поїздка була дуже важливою, оскільки в нинішніх умовах, коли рішення щодо надання фінансової допомоги нашій країні від США ще досі не ухвалене, необхідно було домовитися про посилення підтримки України з боку наших європейських союзників. Зокрема, на початку року наша країна підписала безпековий договір із Великобританією, що дещо посилив геополітичні позиції України. Й от у лютому В. Зеленський провів зустрічі з очільниками ще двох провідних європейських країн, за результатами яких також були укладені важливі безпекові угоди.

Так, спочатку був підписаний німецько-український договір, за яким Берлін узяв на себе зобов’язання витратити приблизно 7,1 млрд євро у 2024 році на забезпечення України зброєю та тренування Сил оборони. Німеччина також буде сприяти разом із європейськими та міжнародними партнерами спільним закупівлям та іншим формам співпраці для зміцнення українського війська.

В угоді також ідеться про те, над якими саме спроможностями працюватиме Німеччина, допомагаючи Україні. Це, зокрема, розроблення концепції майбутніх Сил оборони, посилення командно-штабної підготовки ЗСУ, підвищення оперативної сумісності з євроатлантичними партнерами, надання сучасного військового обладнання в сухопутній, повітряній, морській, космічній і кіберсферах, посилення протиповітряної оборони України, активніше постачання сучасної артилерії, бронетехніки.

Німеччина зобов’язалася стимулювати свої оборонні підприємства, інвестувати в оборонно-промисловий комплекс України, локалізувати тут воєнні виробництва, розробляти спільні проєкти з українськими виробниками та зменшувати бар’єри, які ускладнюють таку співпрацю. Значна увага надавалася постачанню боєприпасів, зокрема концерн Rheinmetall AG обіцяв цьогоріч подвоїти виготовлення важливих для України боєприпасів, а надалі нарощувати їхнє виробництво.

Україна в договорі підтверджує свій намір і далі впроваджувати комплексні демократичні реформи в секторі безпеки та оборони. Це охоплює оборонні реформи й модернізацію, зокрема зміцнення демократичного цивільного контролю над сектором безпеки тощо.

Сторони угоди планують спільно працювати над захистом ІТ-інфраструктури від кібератак, а також підтримувати модернізацію та реформування архітектури безпеки й розвідки нашої країни. Україна та Німеччина прагнуть зміцнити співпрацю для протидії загрозам інформаційній безпеці, включно з пропагандою, дезінформацією та іншими формами іноземного зловмисного втручання. Держави планують підвищити рівень співробітництва у сфері розвідки та безпеки, зокрема через обмін розвідувальною інформацією та працю в галузі контррозвідки.

Не менш важливою була й безпекова угода між Україною та Францією, підписана 16 лютого. За результатами перемовин Франція пообіцяла скерувати цьогоріч Україні приблизно 3 млрд євро військової допомоги. Окрім того, Париж зобов’язується сприяти захисту та відновленню територіальної цілісності України, підтримувати її економічну відбудову та реконструкцію, запобігати будь-якій новій агресії з боку РФ та активно її стримувати. Також в угоді передбачено підтримання процесу інтеграції України до ЄС та НАТО.

В окремому договорі йдеться про конкретні напрями військового та безпекового співробітництва між Україною та Францією. Сюди входить спільне виробництво зброї, постачання далекобійної зброї та бойової авіації, а також співпраця в кіберпросторі.

Окрім того, у межах Контактної групи з оборони України Франція братиме активну участь у коаліціях, що пов’язані з артилерійським виробництвом, протиповітряною обороною нашої країни, морською безпекою, повітряними силами, а також в інших об’єднаннях.

Угода також передбачає, що Україна і Франція будуть співпрацювати у справах використання заморожених російських активів, подальшого введення санкцій проти Росії як країни-агресорки та притягнення її до відповідальності. Сторони підтверджують, що будь-яка країна-агресорка має обов’язково відповісти за свої протиправні дії, а РФ повинна бути покарана за воєнні злочини. Тож Україна та Франція і далі працюватимуть у Коаліції щодо пошуку опцій для створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

Договір між сторонами також передбачає формування механізму екстрених консультацій у разі можливої майбутньої збройної російської агресії, який застосовується на вимогу будь-якого з учасників угоди впродовж 24 годин для визначення заходів, необхідних для протидії або стримування агресії.

Отже, візити Володимира Зеленського до Франції й Німеччини були досить результативними. Вони підтвердили, що ці дві ключові європейські країни й надалі будуть активно підтримувати Україну у її боротьбі з російським агресором, допоки вона не поверне всі тимчасово окуповані території.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Результати обговорення “формули миру” в Давосі Чи припиниться блокування польсько-українського кордону?