Результати зустрічі очільників МЗС країн ЄС у Києві

Результати зустрічі очільників МЗС країн ЄС у Києві

2 жовтня цьогоріч у столиці України відбувся саміт керівників МЗС країн Євросоюзу, на який приїхали делегації з 27 держав. Ключові питання, що обговорювалися на форумі, — це інтеграція України до ЄС, забезпечення активної підтримки нашої країни з боку Євросоюзу, військова та фінансова допомога від західних країн і посилення санкцій проти Росії.

На початку зустрічі виступив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він зазначив, що дуже знаково, що цей саміт відбувається в Україні, яка поки що не є членом ЄС, але в близькому майбутньому вже стане ним. Д. Кулеба подякував європейським представникам за надану допомогу, проте підкреслив, що потрібно посилити санкції проти Росії, оскільки попередній пакет обмежень був ухвалений уже досить давно і РФ поступово пристосовується до них і не прагне припиняти війну. До нових санкцій мають входити обмеження проти алмазної галузі Росії й “Росатома”.

Промову виголосив також верховний представник Євросоюзу із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель. Він акцентував на тому, що країни ЄС підтримували й надалі підтримуватимуть Україну, докладатимуть максимум зусиль для надання фінансової та безпекової допомоги Києву, а також будуть активно просувати “мирний план” Володимира Зеленського. 

На зустрічі виступала низка представників країн ЄС. Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Влаховський, зокрема, зазначив, що його країна буде й надалі підтримувати Київ у його боротьбі з російським агресором та у європейських і євроатлантичних прагненнях. У Словаччині нещодавно відбулися парламентські вибори, на яких більшість голосів (23 %) отримала популістська партія “Курс — соціал-демократія” (SMER-SD), очільник якої Роберт Фіцо заявляв про наміри зменшити підтримку України. Проте в парламент пройшли й проукраїнські політичні сили, які й надалі будуть нам допомагати. 

Добрі новини для України озвучив і представник Данії Ларс Люкке Расмуссен, який зазначив, що його країна скеровує до Дансько-українського фонду 20 млн євро на допомогу Україні. Данія також бере активну участь у відбудові зруйнованих українських міст, зокрема вона найближчим часом відкриє своє представництво в Миколаєві й докладе максимум зусиль для відновлення міста. Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський також заявив, що чеські компанії будуть долучатися до повоєнної відбудови нашої країни. 

Свою підтримку Україні висловила й очільниця Міністерства закордонних справ Нідерландів Ганке Брюїнс Слот. Вона підкреслила, що її країна посилить військову допомогу Києву, зокрема надасть нам новітню зброю: бойові танки, системи ППО, гаубиці тощо. Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок також підтвердила, що Берлін і надалі скеровуватиме до України війську техніку, зокрема збільшить постачання систем ППО, щоб запобігти російським атакам на критичну й енергетичну українську інфраструктуру. 

На жаль, на саміті не було міністра закордонних справ Польщі Збігнєва Рау. Свою відсутність він аргументував поганим станом здоров’я, хоча пов’язана вона також з охолодженням українсько-польських відносин. Польща скерувала в Україну заступника очільника МЗС, те саме зробила й Угорщина. Проте це не вплинуло на продуктивність роботи міжнародного зібрання.

Отже, саміт очільників МЗС країн Євросоюзу в Києві відбувся на високому рівні й засвідчив, що держави ЄС і далі неухильно підтримують Україну. Вони підтвердили наші євроінтеграційні прагнення, заявили про посилення співпраці своїх оборонних підприємств з оборонним комплексом України та про подальше активне просування “формули миру” Володимира Зеленського. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Результати поїздки Зеленського до США Результати візиту очільника Держдепу США до України