Шантаж союзників

Шантаж союзників

Українська влада знайшла спосіб здатися Росії без бою. Нещодавно по обороноздатності нашої країни було завдано потужного удару. Зробили це не росіяни, а український посол у Великобританії, який в інтерв’ю BBC Radio 5 Live заявив, що під тиском Росії Україна може відмовитися від членства в НАТО.

Офіційна позиція

Інтерв’ю мало ефект вибуху атомної дипломатичної бомби. Західні політики розгублені. Почалися розмови про скасування деяких важливих візитів до України. Це підтверджують і слова народного депутата Володимира Ар’єва, який сказав: “Після заяви посла у Великій Британії Пристайка про можливість поступитися вступом до НАТО, щоб відвернути війну, у мене червоний месенджер. Колеги-депутати з європейських країн питають, чи ми вже здалися? Називають цю заяву геополітичною катастрофою. Мій друг, депутат дружньої до нас країни, написав, що збирався сьогодні до Києва бути з українцями, а тепер не знає чи їхати взагалі”.

Заяву зробив не другорядний член консульства в якійсь африканській країні, яка не впливає на події в нашій державі й ніяк не зможе допомогти нам у разі російського наступу. Це сказав посол у Великобританії, у країні, яка постачає нам озброєння і є одним із найактивніших наших союзників!

У британців та інших наших партнерів відразу виникне запитання: “Навіщо постачати зброю людям, які не збираються битись, а хочуть пристати на вимоги Путіна?” Міг дипломат рівня Пристайка не подумати про це і зробити таку заяву випадково або через особисту дурість? У жодному разі. У цьому відомстві дурнів не тримають, і ніяк не може бути, що людина, яка стала послом у Великобританії, несповна розуму. Пристайко – дипломат зі стажем, він не належить до категорії людей, яких Зеленський набирає на важливі посади зі студії “Квартал 95”. Доручення зробити такий інформаційний вкид йому могли дати тільки в Офісі президента або особисто Володимир Зеленський.

Міністерство закордонних справ України нібито намагається пояснити слова дипломата, говорячи, що вони висмикнуті з контексту, але від цих виправдань стає ще гірше. “Безумовно, заради миру і збереження життів наших громадян Україна готова йти на будь-які формати діалогів із країнами та міжнародними організаціями. Водночас посол Пристайко слушно зазначив в інтерв’ю, що перспектива членства в НАТО закріплена в Конституції України, але Україна наразі не є членом НАТО чи іншого безпекового альянсу. Тож ключовим для нашої країни стає питання гарантій безпеки”, – заявив речник МЗС Олег Ніколенко в коментарі для “Радіо Свобода”.

Це фактично переказ меседжу Пристайка. Якщо забрати дипломатичний наліт, звучати це буде так: “Ми не члени НАТО, якщо нам буде страшно, ми підпишемо що завгодно, аби уникнути російського наступу”.

Останнім цвяхом у гріб із сумнівами, що керівництво країни готове піти на вимоги, які проголошує шантажист Путін, став коментар Офісу президента. Михайло Подоляк, радник очільника ОП Андрія Єрмака, каже, що прагнення України до Альянсу та ЄС прописані в Конституції, тож іншого трактування бути не може, але… Власне, про неприпустимість двоїстого становища, коли Україна обрала конкретний напрямок, а колективний НАТО зайняв демонстративно вичікувальну позицію, чим, безумовно, заохочує РФ на агресивну поведінку, і кажуть чиновники України”, – стверджує Подоляк.

Ця відповідь – відвертий плювок в обличчя наших союзників, які постачають нам зброю, навчають наших військових, готують санкції проти Росії. Виявляється, усім цим вони “заохочують РФ на агресивну поведінку”.

Капітуляція

Михайло Подоляк у своєму коментарі ставить членам Альянсу ультиматум: або ви негайно берете нас у блок, або ви є союзниками Путіна. Радник Єрмака мусить знати, що в НАТО не можна опинитись отак негайно. Це тривалий процес, він вимагає суттєвої підготовки, яка затягнеться на роки, навіть якщо наш вступ погодять сьогодні. Отже, така заява є не прагненням увійти до Альянсу, а підготовкою ґрунту для подій, які можуть стати для України катастрофічними. Недаремно “Слуга народу” протягнула через парламент Закон “Про всеукраїнський референдум”, завдяки якому можна змінювати Конституцію та навіть територію України.

Шантаж союзників із боку українських урядовців і завуальовані образи, які лунають з Офісу президента, можуть призвести до припинення військової допомоги нашій армії, що знизить обороноздатність країни. Після того, як це відбудеться, президент цілком може заявити, що ми на порозі великої війни й не маємо можливості себе захистити, а він не бажає, щоб у боях загинули сотні тисяч українців. Вихід є: піти на поступки Росії та відмовитися від членства в Альянсі. Питання винесуть на референдум, перед цим провівши інформаційну кампанію під гаслом “Російська окупація або відмова від НАТО – що ви виберете?”.

Після референдуму Путін відведе війська, збереже обличчя – він людина, яка домоглася свого, і почнеться процес поступового демонтажу української незалежності.

Удар ножем у спину

Пристайко та його куратори в Офісі президента цими заявами завдали потужного удару в спину українській армії. Не можна впевнено стверджувати, що навіть коли всі умови Кремля будуть виконані, Росія відмовиться від повномасштабного вторгнення. Можливо, таємні обіцянки Путіна, що все буде добре, треба лише відмовитися від вступу в НАТО, – це обман. Путін розуміє: що більше зброї надходить ЗСУ, то ілюзорнішими стають його надії на воєнну перемогу. Але завдяки цим заявам постачання зброї та боєприпасів може припинитись. Тоді Москва й піде в наступ. І тоді Пристайко та люди Єрмака будуть винні не просто в необдуманих словах, а в загибелі українців, які втратять життя через те, що згадане вище панство своїми твердженнями покращило шанси російських солдатів.

Єдиною адекватною реакцією президента України Володимира Зеленського на слова Пристайка є його відкликання з Великобританії. Якщо ж він цього не зробить, то це буде означати, що Зеленський або вважає його заяви правильними, або сам віддав наказ зробити їх.

Судячи зі слів президента, сказаних на пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, відкликати дипломата не будуть. “Ми розуміємо, що членство в НАТО ми б хотіли, і так, це було б забезпечення нашої безпеки… Що стосується заяви нашого посла, відповідь МЗС уже була офіційна. Вона була правильна, виважена, предметна”, – ствердив Зеленський.

Отже, висновки про те, хто саме був ініціатором скандальної заяви Пристайка, можна робити вже зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Останній бій Путіна. РФ може розпастись у разі невдалої війни з Україною Зеленський – герой Галактики