Що обіцяє зробити нова прем’єр-міністерка Великобританії Ліз Трасс?

Що обіцяє зробити нова прем’єр-міністерка Великобританії Ліз Трасс?

У Великобританії на початку вересня відбулися вибори лідера Консервативної партії. Новою очільницею політсили стала ексміністерка закордонних справ Ліз Трасс. За неї проголосувала більшість консерваторів. Вона змінила попереднього лідера партії Бориса Джонсона, який через численні політичні скандали змушений був піти у відставку. Після партійних виборів і формальної аудієнції з королевою Трасс автоматично стала новою очільницею уряду Великобританії.

Ліз Трасс у своїй передвиборчій кампанії обіцяла розв’язати низку внутрішніх проблем, із якими сьогодні зіткнулася Великобританія. Через підняття цін на енергоносії, що спричинене санкціями проти Росії, і пандемію коронавірусу економіка країни переживає не найкращі часи. Ціни на товари та послуги виросли в декілька разів, оскільки всі вони залежать від вартості енергоносіїв. Суттєво підвищилися ціни на комунальні послуги. Так, вартість електроенергії зросла втричі. У цих умовах Ліз Трасс обіцяє спрямувати зусилля на підтримку економіки й посилення соціального захисту населення. Вона також планує зменшити вартість електроенергії, хоча зробити це буде нелегко, заморозити ціни на комунальні послуги, а постачальникам цих послуг надавати урядові кредити. Нова очільниця уряду обіцяє зменшити податкове навантаження на бізнес і пересічних громадян.

У зовнішньополітичній площині Ліз Трасс і надалі продовжуватиме політику свого попередника Бориса Джонсона. Найперше вона сприятиме збільшенню міжнародногоавторитету Великобританії, зокрема через посилення впливів у різних регіонах світу. Буде й далі тривати активна співпраця зі США і країнами Євросоюзу. Нова очільниця уряду також заявляє про перегляд сучасної системи європейської та світової безпеки через агресивні дії Росії. Окрім того, вона й надалі буде підтримувати територіальну цілісність і суверенітет України. Ліз Трасс була одним із головних ініціаторів введення економічних і політичних санкцій проти Росії, а надалі буде продовжувати політику щодо підтримання України. Тому і військова, і фінансова допомога Україні для боротьби з російською агресією буде тільки посилюватися. Будуть і надалі працювати програми з навчання українських військовослужбовців у Великобританії. Тому обрання Ліз Трасс для України має тільки позитивне значення.

Ліз Трасс доволі активна й амбіційна політикиня. І деякі аналітики вже назвали її новою Маргарет Тетчер. Але чи впорається вона з викликами й загрозами, які стоять перед Великобританією, покаже тільки час.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи зможе комісія МАГАТЕ демілітаризувати зону ЗАЕС? Чи підтримує Угорщина Україну в протистоянні з Росією?