Що ударилось в Юпітера?

Що ударилось в Юпітера?

Астрономи-аматори запеленгували новий удар неідентифікованого небесного тіла в планету Юпітер. Повʼязаний з проектом Organized Autotelescopes for Serendipitous Event Survey (OASES) та системою Planetary Observation Camera for Optical Transient Surveys (PONCOTS) профіль оприлюднив запис події на соціальній мережі Х, відомій раніше як Твіттер, вказуючи на відблиск, зауважений в атмосфері Юпітера. Під цим дописом був заклик до всіх спостерігачів, аби й ті перевірили свої записи. Про це пише хорватський інформаційний портал Jutarnji.hr

MASA Planetary Log згодом поширив запис, на якому видко короткий спалах світла, що виходив з Юпітера і котрий повʼязаний, як здається, з ударом комети чи астероїда. Ще один незалежний запис оприлюднив китайський астроном-аматор з міста Чженчжоу i там теж було помічено спалах на тому ж місці у густій, турбулентній атмосфері Юпітера.

MASA Planetary Log – це профіль, що належить ентузіасту-аматору космосу, котрий особливо захоплюється планетами і відомостями про Землю – він повідомив  Space.com,  що зйомка ведеться автоматично для того, щоб безперервно спостерігати за поверхнею Юпітера.

«Коли я прокинувся вранці і відкрив Х, то побачив інформацію, що було зафіксовано спалах на поверхні Юпітера. Тієї ночі, коли я переглядав відео за відповідний період, то теж побачив спалах. Я мав велике щастя, що сфотографував цей феномен, коли він стався». 

Юпітер часто зазнає ударів через свою потужну гравітацію та близькість до астероїдного поясу. Уламки розваленої комети Shoemaker-Levy 9 зіткнулися з Юпітером у 1994 році, залишаючи пошкодження у її атмосфері, котрі астрономам були видні ще кілька місяців після того.

Прийнято вважати, що цей газовий велетень відіграє значну роль у захисті внутрішнього простору Сонячної системи від астероїдів та комет, притягаючи і абсорбуючи удари, або ж відкидаючи своєю гравітацією потенційно небезпечні обʼєкти на окраїни Сонячної системи. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Нове магнетичне обличчя давно відомої зірки Гарячий океан