Сонце, глобальне потепління і людина

Сонце, глобальне потепління і людина
Якщо в атмосфері Землі суттєво зменшиться кількість кисню, то біосфера зазнає катастрофічних змін і життя продовжиться тільки в рослинному світі; якщо ж зникне вода – рослин, які споживають воду з атмосфери залишиться. Однак, коли зникне Сонце, то абсолютно все загине. Саме ця зоря є першоосновою всього живого на планеті.

У багатьох стародавніх народах Сонце вважалося головним Богом. Шумери шанували його як бога Уту, вавилоняни – як Шамаша, перси називали його Мітру, єгиптяни – Ра, стародавні греки вклонялись Геліосу, а слов’яни – Дажбогу. В Індії, Китаї, Японії, народах Північної і Південної Америки та Скандинавії також вважали Сонце божеством. Що ж сталось з цими віруваннями? Чому ми відійшли від світосприйняття наших предків?

Ми втратили сакральне значення нашого світила і почали сприймати його лише як найбільший космічний об’єкт. А технічний розвиток і неконтрольоване, божевільне використання вугілля, нафти і газу призвело до того, що благодійне випромінення Сонця спричинило загрозу глобального потепління.

Відомий науковець з Національного Університету Сінгапуру Параг Ханна опублікував карту того, як зміниться світ, коли середня температура на Землі підвищиться на 4 градуси. Якщо прогнози таки справдяться, то вся південна частина Євразії перетвориться на пустелю, а придатними для життя людини залишаться північні райони Франції та Польщі, Скандинавія, північні регіони Росії, зокрема Сибір. На Африканському континенті сприятливий клімат буде лише на частині територій Мавританії і Малі. В Південній Америці – тільки на півдні Аргентини; в Північній – в Канаді і північній частині США. На австралійському континенті – тільки в невеличких районах на заході та півночі. А в Антарктиді, навпаки, виникнуть сприятливі для життя умови.

Однак навіть при сучасних темпах температурних змін експерти Світового Банку прогнозують, що до 2050 року майже 140 млн людей будуть змушені емігрувати. Якщо впродовж 30 років світова спільнота не зробить достатньо для попередження всесвітнього потепління, то майже 86 млн мешканців Африки, 40 млн з Південної Азії і 17 млн осіб з Південної Америки будуть змушені переїхати у сприятливіший клімат.

Світова громадськість вчасно помітила проблему глобального потепління і вже здійснює певні кроки для її вирішення. Наприклад, 4 листопада 2016 року лідери 55 країн з найбільшим відсотком викидів парникових газів підписали Паризьку кліматичну угоду, яка замінила Кіотський протокол. У багатьох країнах також заборонено спалювати кам’яне вугілля, в енергетиці розпочалось стрімке впровадження відновлювальних джерел енергії, а деякі держави Європи з 2025 року планують заборонити виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння і вже переобладнують підприємства на виготовлення електромобілів.

Але загалом ми настільки відійшли від природи, що почали реалізовувати радянське гасло, яке селекціонер Іван Мічурін проголосив у 1934 році: “Ми не можемо чекати милостині від природи, взяти все власноруч – от наше завдання”. Таке споживацьке ставлення до Землі і призвело до того, що навіть життєдайне випромінення Сонця перетворилося в кліматичну загрозу для людства. Ми забули, що чи не всі народи Землі вважали Сонце Богом. А хіба Бог може причинити зло своїм дітям?

Наприкінці лютого 2018 року видання “Focus” оприлюднило результати дослідження Сонця, проведені вченими Каліфорнійського Університету в Сан-Дієго[1]. З’ясувалось, що через кілька десятиліть потужність сонячного випромінювання зменшиться на 7%. Отже, є шанс попередити катастрофу глобального потепління. Ймовірно, в стародавні часи людство, звертаючись до Сонця як до божества, справді отримувало допомогу.

Релігійні концепції створення світу ґрунтуються на твердженні, що Всесвіт і людину створив Бог. Отже, Бог створив і мільярди космічних об’єктів, зокрема Землю і Сонце. А чому б не припустити, що людина є певним божеством проти рослини і тварини? Адже людина може виростити рослину чи тварину, доглядати за нею, підживлювати чи годувати її. Коли тварина хворіє чи хоче їсти, вона звертається до людини. Було багато випадків, коли навіть дикі тварини, зазнавши поранень, приходили до людини за допомогою. А в Україні лелека, який не може відлетіти восени, завжди приходить до людини і проситься перезимувати. Отже, життя рослин і тварин частково залежить від нас.

А що, як Земля і Сонце – живі істоти значно вищої ієрархії, ніж людина, і наше життя залежить від них? Чому б нам в тяжкі часи звертатися не тільки до Бога, але і до Сонця, як робили наші предки? Адже Бог наділив Сонце силою дарувати людству життєдайну енергію.

Існує багато оздоровчих практик з Сонцем, які зміцнюють фізичне й духовне здоров’я. Зокрема відомий духовний вчитель Омраам Айванхов, який отримав свої знання і силу від Сонця, рекомендує просту вправу з оздоровлення і омолодження тіла за допомогою сонячної енергії – потрібно прокинутись зранку зі сходом Сонця, повернутися на схід і деякий час помедитувати, почитати молитви і зробити дихальні вправи. Цей простий метод може не тільки оздоровити людину на клітинному рівні, але й змінити риси її характеру, позбавити страхів, песимізму і депресії. Людина стає добрішою, моральнішою і чеснішою, а це згодом відобразиться й на її майбутньому.

[1] Focus: Michael Odenwald. Trotz Klima-Erwärmung: Forscher sagen Mini-Eiszeit wie im Mittelalter voraus

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ